Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.21 12:44

Japonija įsakė Kinijos laivams nesiartinti prie ginčijamų salų

ELTA 2018.02.21 12:44

Japonijos pareigūnai įsakė trims Kinijos pakrantės apsaugos patrulių laivams palikti vandenis netoli ginčijamų salelių grupės Rytų Kinijos jūroje, kuriuos Tokijas laiko savo teritoriniais vandenimis, trečiadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Trys laivai apie dvi valandas plaukiojo aplink Japonijos administruojamas Senkaku salas, o apie 12 val. vietos laiku paliko teritoriją, pranešė transliuotojas NHK.

Teises į šią negyvenamų salelių grupę taip pat reiškia Kinija bei Taivanas, kur jos atitinkamai vadinamos Diaoju ir Tiaojutai salomis.

2011-ųjų rugsėjį Tokijas nusipirko tris saleles iš privataus asmens. Tai dešimtyse Kinijos miestų buvo paskatinę protestus prieš Japoniją ir šios šalies produktų boikotą.

Trečiadienio incidentas įvyko praėjus vos savaitei po to, kai Japonijos švietimo ministerija išleido naujas mokymo vidurinėse mokyklose gaires. Jose pabrėžiama, kad Senkaku salos – „neatsiejama“ Japonijos teritorijos dalis.

Praėjusį mėnesį prie šio salyno taip pat buvo pastebėti po vieną Kinijos karo ir povandeninį laivą. Tai paskatino Tokiją pareikšti protestą Pekinui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi