Pasaulyje

2018.01.30 20:30

Izraelio kariškiai Vakarų Krante nušovė 16 metų palestinietį

ELTA 2018.01.30 20:30

Antradienį Izraelio kariškiai Vakarų Krante nušovė 16 metų palestinietį. Tai pranešė naujienų portalas „Maan“.

Jo duomenimis, jaunuolis buvo sužeistas į galvą Mugairo gyvenvietėje netoli Ramalos per vietos jaunimo susirėmimus su Izraelio kareiviais. Susirėmimai prasidėjo, kai kariškiai pamėgino įžengti į kaimą. Sunkios būklės vaikinas buvo nugabentas į ligoninę, kur jis po kelių valandų mirė.

Kaip pažymi „Maan“, įskaitant šį incidentą, nuo metų pradžios per susirėmimus žuvusių palestiniečių skaičius išaugo iki aštuonių. Vienas iš jų buvo nušautas Gazos Ruože, kai dalyvavo protesto akcijoje prie pasienio zonos prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

Šis sprendimas labai neigiamai buvo sutiktas daugelyje pasaulio šalių, pirmiausia – arabų ir musulmonų, o palestiniečių teritorijose prasidėjo masinės riaušės ir protesto akcijos.

Jeruzalės statusas – viena opiausių palestiniečių ir izraeliečių konflikto problemų. Izraeliečiai užėmė rytinę miesto dalį per 1967 metų karą. Jie tvirtina, kad Jeruzalė yra „vienintelė ir nedaloma“ Izraelio sostinė. Savo ruožtu palestiniečiai nori padaryti rytinę miesto dalį savo valstybės sostine.