Pasaulyje

2018.01.01 16:19

Popiežius perspėja dėl „griaunančių vartojimo banalumų“

ELTA2018.01.01 16:19

Popiežius Pranciškus per Naujųjų metų pamaldas įspėjo žmones dėl „griaunančių vartojimo banalumų“. Pontifikas pirmadienį drąsino šv. Petro bazilikoje susirinkusius tikinčiuosius naujaisiais metais susitelkti į esmę ir saugotis nuo „reklamos kvaitinančio poveikio, tuščių žodžių skleidimo ir nerimą keliančių paskalų bei triukšmo bangų“.  

„Jei mes kiekvieną dieną rasime laiko patylėti su Dievu, apsaugosime savo sielą, išsaugosime savo laisvę“, – kalbėjo Katalikų bažnyčios vadovas. Kartu jis ragino neleisti gyvenimo užgožti baimei ar liūdesiui.

Popiežius: visuomenė turi užtikrinti pabėgėliams taikią ateitį

Popiežius Pranciškus dar kartą pareikalavo didesnio solidarumo su pabėgėliais. Pirmąją naujųjų metų dieną jis pakartojo savo kreipimąsi – saugumo ieškančių žmonių viltis negali būti užgniaužta. Visuomenė esą turi užtikrinti pabėgėliams taikią ateitį.

„Dėl šios taikos, į kurią kiekvienas turi teisę, daugelis jų yra pasiruošę rizikuoti savo gyvybe kelionėje, kuri dažniausiai yra ilga ir pavojinga, – kalbėjo pontifikas pirmadienį 40 tūkst. tikinčiųjų šv. Petro aikštėje prieš Viešpaties angelo maldą. – Prašau, neleiskime užslopinti vilties jų širdyse; nenuvilkime jų dėl taikos“.

Katalikų bažnyčia sausio 1-ąją mini Pasaulinę taikos dieną. Dar lapkritį šia proga paskelbtoje popiežiaus žinutėje sakoma, kad naujasis šimtmetis iki šiol neatnešė „tikrų permainų“. „Ginkluoti konfliktai ir kitokios organizuoto smurto formos ir toliau sukelia gyventojų egzodus nacionalinių sienų ribose ir už jų“. Migrantai ir pabėgėliai yra taikos ieškantys žmonės, pabrėžė popiežius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.