Pasaulyje

2017.12.12 20:40

Sprogdintojui Niujorko metropolitene pateikti federaliniai kaltinimai

BNS2017.12.12 20:40

Niujorke suimtam imigrantui iš Bangladešo dėl mėginimo įvykdyti išpuolį panaudojant masinio naikinimo ginklą miesto metropolitene kaltinimus pateikė federalinis teismas.

Akayedas Ullahas vėliau turėtų stoti prieš magistratų teismą; antradienį Manhatano federaliniame teisme jam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje rašoma, kad A. Ullahas tarnyboms sakė „veikęs „Islamo valstybės“ įkvėptas“.

Federalinė įstaiga A. Ullahui, nesugebėjusiam susisprogdinti pirmadienį, pateikė kaltinimus teikus materialinę paramą teroristams ir naudojus masinio naikinimo ginklus. Per nepavykusį aktą A. Ullahas apdegė rankas ir kitas kūno dalis. Trys praeiviai patyrė žalos klausai ir galvos skausmus. Kaip nurodoma kaltinimuose, pirmadienį A. Ullahas savo „Facebook“ paskyroje rašė: „Trumpai, tu neapgynei savo šalies“.

Kol kas neaišku, kas A. Ullahui atstovaus teisme.

Pareigūnai praneša, kad A. Ullahas sprogmenį detonavo požeminėje perėjoje netoli Taimso aikštės.

Kovos su terorizmu ir žvalgybos komisaro pavaduotojas Johnas Milleris antradienį CBS televizijos laidoje „This Morning“ sakė, kad A. Ullahas iki pirmadienio ryto, kai netoli Taimso aikštės mėgino susisprogdinti, nebuvo žinomas policijai ar FTB.