Pasaulyje

2017.11.28 20:22

JAV ragina ES ir Didžiąją Britaniją sparčiai plėtoti „Brexit“ derybas

ELTA 2017.11.28 20:22

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas antradienį pareiškė, kad Vašingtonas nesikiš į Europos Sąjungos (ES) derybas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo, tačiau paragino abi puses sparčiai plėtoti šias derybas.

„Jungtinės Valstijos išlaikys ilgalaikius ypatingus santykius su Didžiąja Britanija, tačiau tuo pačiu metu išlaikys tvirtus santykius ir su ES, nepriklausomai nuo „Brexit“ baigties“, – sakė R. Tillersonas.

„Nebandysime daryti poveikio deryboms, tačiau raginame ES ir Didžiąją Britaniją sparčiai stumti šį procesą į priekį (...)“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

Pernai referendume Didžioji Britanija – tradiciškai artimiausia JAV sąjungininkė Europoje – balsavo už išstojimą iš ES, ir lieka vis mažiau laiko Didžiosios Britanijos lyderiams susitarti su Briuseliu dėl išstojimo susitarimo sąlygų.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May turi iki gruodžio 4 dienos įrodyti, kad ties svarbiausiais klausimais – finansinių įsipareigojimų, piliečių teisių ir sienos tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos – buvo padaryta pakankama pažanga, nes kitu atveju negalės būti pradėtos derybos dėl būsimų prekybos santykių.