Naujienų srautas

Visi įrašai
Pasaulyje2026.05.14 06:10

Karas Ukrainoje. Rusų išpuolis Kyjive: žuvo 9 žmonės, sužeistų mažiausiai 44

00:00
|
00:00
00:00

Rusija ketvirtadienio rytą kelias valandas atakavo Kyjivą šimtais bepiločių orlaivių ir dešimtimis raketų – ši ataka pražudė mažiausiai 9 žmones ir dar labiau sumenkino viltis sustabdyti niokojančią Maskvos invaziją.

Kyjivo karinės administracijos vadovas pranešė, kad, naujausiais duomenimis, žuvo 9 žmonės, tarp jų ir viena 12 metų mergaitė. Mažiausiai 44 žmonės buvo sužeisti.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai sostinėje girdėjo kaukiančias oro pavojaus sirenas, o dėl jas lydėjusių kelias valandas trukusių griausmingų sprogimų ir žybsnių danguje Kyjivo gyventojai suskubo slėptis metro stotyse.

INFORMACIJA TRUMPAI

  • Žuvusiųjų per Rusijos didelio masto ataką Kyjive padaugėjo iki 9, sužeistųjų – mažiausiai 44.
  • Per didžiulę naktinę ataką Ukraina neutralizavo 41 raketą ir 652 dronus.
  • Kremlius griežtina reikalavimą, kad Ukrainos pajėgos pasitrauktų iš Donbaso.
  • ISW: Putino požiūris dar labiau nutolo nuo realybės mūšio lauke.
  • Ursula von der Leyen: Rusija tyčiojasi iš pastangų užbaigti karą.

Ukrainos oro pajėgos pranešė, kad Rusija paleido 675 puolamuosius bepiločius orlaivius ir 56 raketas, kurios daugiausia buvo nukreiptos į Kyjivą, ir pridūrė, jog oro gynybos daliniai numušė 652 bepiločius ir 41 raketą.

„Viskas degė. Žmonės rėkė (…) žmonės šaukė“, – netoli sugriuvusio sovietinio gyvenamojo pastato AFP pasakojo Kyjivo gyventojas Andrijus, kuris vis dar vilkėjo naktinius marškinius su kraujo dėmėmis.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad sostinėje žuvo penki žmonės, o dar apie 40 buvo sužeista, be to, buvo apgadinti gyvenamieji pastatai, mokykla, veterinarijos klinika ir kita civilinė infrastruktūra.

„Tai tikrai nėra tų, kurie tiki, kad karas artėja prie pabaigos, veiksmai. Svarbu, kad partneriai netylėtų apie šį smūgį“, – pridūrė jis.

V. Zelenskis pagyrė oro gynybos dalinius už tai, kad jie numušė 93 proc. sviedinių, tačiau pažymėjo, jog santykis turi būti didesnis. Jis pripažino, kad „sunkiausias iššūkis yra gynyba nuo balistinių raketų“.

Rusija, kuri įsiveržė į Ukrainą prieš daugiau kaip ketverius metus, pareiškime tvirtino, kad jos smūgiai buvo atsakomojo pobūdžio ir kad jos raketų ir bepiločių orlaivių banga buvo neva nukreipta į su kariuomene susijusius objektus bei energetikos objektus, remiančius Ukrainos kariuomenę.

Apie trečiadienio įvykius skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą