Pasaulyje

2017.11.22 21:15

Damaskas palaiko iniciatyvą surengti Sirijos taikos kongresą

ELTA2017.11.22 21:15

Karo alinamos Sirijos vyriausybė trečiadienį pasveikino savo sąjungininkių Rusijos ir Irano bei sukilėlių rėmėjos Turkijos vadovų pasiektą susitarimą surengti taikos „kongresą“, kuriame dalyvautų šalies režimo ir opozicijos jėgų atstovai.

„Sirijos vyriausybė sveikina baigiamąjį (Sočyje vykusio susitikimo) pareiškimą“, – naujienų agentūra SANA citavo Sirijos užsienio reikalų ministeriją.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį sakė, kad Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir Irano vadovas Hassanas Rowhanis pritarė jo iniciatyvai surengti tokį viršūnių susitikimą. Jis turėtų įvykti prieš lapkričio 28 dieną numatytas Jungtinių Tautų (JT) organizuojamas taikos derybas Ženevoje.

Kongrese dalyvaus „skirtingų politinių partijų atstovai, vidaus ir išorės opozicija“, kurie aptars „būsimos (Sirijos) valstybės parametrus“, sakė V. Putinas.

Sirijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas, savo ruožtu, teigė, kad Sirija „visada“ palaikė „bet kokius politinius veiksmus, gerbiančius jos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, ir padedančius užbaigti sirų kraujo liejimą“.           

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt