Pasaulyje

2017.02.16 14:55

NATO stiprins savo buvimą Juodosios jūros regione

ELTA2017.02.16 14:55

Ketvirtadienį po NATO gynybos ministrų susitikimo Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad NATO sugebėjimas greitai reaguoti į grėsmes priklauso nuo jos tvirtos ir lanksčios vadovavimo struktūros, teigiama NATO pranešime spaudai.

NATO vadovas pažymėjo, kad ketvirtadienį sutarta, kokių žingsnių reikia imtis modernizuojant Aljanso vadovavimo struktūrą.

J. Stoltenbergas taip pat teigė, kad buvo pristatyta naujausia informacija apie atgrasymo pajėgų dislokavimą Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Tikimasi, kad tarptautinės kovinės grupės bus pasirengusios veikti pilnu pajėgumu iki birželio mėnesio.

NATO vadovas pabrėžė, kad NATO nesiekia prilygti Rusijai karių, tankų ar lėktuvų skaičiumi, nes organizacijos tikslas – išvengti konflikto, o ne provokuoti jį.

J. Stoltenbergo teigimu, gynybos ministrai aptarė ir NATO buvimą Juodosios jūros regione. 8 valstybės įsipareigojo siųsti savo personalą į Rumunijoje veikiančią brigadą. O 5 šalys įsipareigojo siųsti sausumos ir oro pajėgas pratyboms ir oro erdvės patruliavimui.

Be to, NATO narės sutarė padidinti NATO karinių jūrų pajėgų buvimą Juodojoje jūroje pratybų tikslais ir nusprendė koordinuoti veiksmus veikiant išvien su sąjungininkų pajėgomis.

Susitikimo metu taip pat aptartas kibernetinis saugumas ir Libijos prašymas NATO patarti saugumo ir gynybos klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.