Pasaulyje

2017.02.10 22:45

Rusija į Europą su migrantais permetė daugybę agentų?

15min.lt2017.02.10 22:45

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) pasinaudojo migrantų srautu į Europą – Kremlius tarp atvykėlių įmaišė daug savo agentų. Apie tai naujame Vokietijos visuomeninės televizijos ZDF dokumentiniame filme „Putino Šaltasis karas“ pasakojo buvęs aukštas FST pareigūnas, jau pabėgęs iš Rusijos.

Šis buvęs FST pulkininkas, filme vadinamas „Igoriu“, tarnyboje vadovavo kovos su terorizmu ir politiniu ekstremizmu departamentui, tačiau dabar slapstosi Europoje. Ir tikina, kad Rusija siekia destabilizuoti Vakarus.

„Mes sugebėjome permesti į Europą šnipų, kurie apsimetė migrantais. Operacijos rezultatais prezidentas (Vladimiras Putinas, – red.) buvo patenkintas“, – filme pasakoja „Igoris“.

Negana to, jo teigimu, šnipai į Vakarus buvo siunčiami ne tik pastaraisiais metais, kai pradėjo plūsti migrantai iš Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos. Esą Rusija į Europą agentus – „suklastotais dokumentais aprūpintus“ čečėnus – siunčia dar nuo 2002-ųjų.

Netikri dokumentai reikalingi tam, kad Europos šalių migracijos pareigūnams būtų galima teigti apie politinį persekiojimą – tuomet daug lengviau gauti prieglobstį.

Iš tokių „persekiojamų“ čečėnų FST numezgė „miegalių“ – užsislaptinusių agentų, kuriuos bet kada galima aktyvuoti – tinklą Europoje.

Jie aktyvuojami ir dabar. Į musulmonų bendruomenes Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje infiltravęsi FST agentai pradeda aktyviai veikti, kai reikia, „Igorio“ teigimu, „pakreipti politinę situaciją Kremliaus naudai“.

Pavyzdžiui, „Igoris“ tvirtina, kad Rusijos agentai organizuoja protestus prieš kanclerės Angelos Merkel „atvirų durų“ migracijos politiką, platina dezinformaciją apie migrantų prievartaujamas moteris – kitaip tariant, vykdo psichologinį karą.

Čečėnų bendruomenės Kylio mieste vadovas Timuras Dugasajevas ir pats neslepia perduodantis informaciją iš Vokietijos Čečėnijos valdžiai Grozne. O Ramzanas Kadyrovas, žinia, yra priklausomas nuo V. Putino.

Vokietijos kontržvalgybos vadovas Hansas-Georgas Maaßenas irgi teigia, kad „FST tikslingai skatina radikalius islamistus vykti į Vokietiją ir destabilizuoti situaciją šalyje“.

ZDF parodžius šį filmą, Kremliaus troliai internete išsyk ėmė plyšauti, esą meluojama, nes „Igorio“ veidas neparodomas. Be to, neva nepateikiama jokių destrukcinės Rusijos veiklos Vakarų Europoje įrodymų.

Vienas dokumentinio filmo autorių, žurnalistas Egmontas Kochas teigia, kad „Igoris“ jam parodė savo FST pažymėjimą ir nuotrauką, kurioje vyras matomas kartu su visa šios saugumo tarnybos vadovybe.

„Tai yra labai asmeninė istorija. Aš valstybei (Rusijai, – red.) dirbau beveik 20 metų. Tačiau mums liepdavo klastoti bylas prieš visiškai nekaltus žmones, prieš opoziciją. Mano sąžinė neleido man toliau taip dirbti“, – ZDF teigė dabar besislapstantis „Igoris“.