Pasaulyje

2020.09.16 15:56

Ką Baltarusijoje veikia Rusijos gynybos ministras Šoigu?

LRT.lt2020.09.16 15:56

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu su delegacija atvyko į Baltarusiją darbo vizito metu, rašo „Reuters“.

Kaip skelbia Baltarusijos valstybinės naujienų agentūra „BelTA“, delegacija aptars Baltarusijos ir Rusijos dvišalį karinį bendradarbiavimą.

Šiuo metu Baltarusijoje toliau vykstant protestams dėl, kaip teigiama, suklastotų prezidento rinkimų, prasidėjo ir bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos „Slavų brolija 2020“. Anksčiau į šalį atvyko Rusijos oro desanto kariai, kurie dalyvavo pratybose.

„Iš viso pratybose dalyvaus iki 1500 karių ir per 150 vienetų aviacijos, kovos ir specialios įrangos. Baigę pratybas, Rusijos kariškiai grįš į savo tėvynę “, – paskelbė Baltarusijos gynybos ministerija.

Pratybos vyks Bresto poligone, esančiame keliasdešimt kilometrų nuo Baltarusijos sienos su Lenkija, rašo „Meduza“.

Antradienį Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys pranešė, kad vyksta Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos netoli sienos su Lietuva bei Lenkija, bet jis tikino, kad manevrai tiesioginės grėsmės nekelia, tačiau verčia susirūpinti.

Taip pat skaitykite

„Reikia vertinti, kiek jų pajėgumai šalia Lietuvos sienų auga, aišku, jų karinė galia, pajėgų išdėstymas. Bet pratybos kelia nerimą, nes atvirkščiai nei teigiama, orientuotos į puolamuosius veiksmus. Šiai dienai galiu pasakyti, kad tiesioginės karinės grėsmės nėra“, – sakė kariuomenės vadas.

Taip pat skaitykite

Kiekvienais metais vyksta bendros „Slavų brolijos“ pratybos. Be Rusijos ir Baltarusijos, šiose taktinėse pratybose tradiciškai dalyvauja ir Serbija, tačiau šiemet ji atsisakė dalyvauti. Serbijos gynybos ministerija pabrėžė, kad šis sprendimas buvo priimtas spaudžiant Europos Sąjungai, kuri reikalavo, kad Belgradas apribotų ryšius su Minsku, grasindamas blokuoti Serbijos integraciją į ES.

Rugsėjo 14 d. Vladimiras Putinas ir Aliaksandras Lukašenka susėdo pasikalbėti – tai buvo pirmasis dviejų prezidentų susitikimas po to, kai dėl ginčytinų rinkimų, kuriuose A. Lukašenka tvirtino iškovojęs pergalę ir užsitikrinęs šeštą kadenciją iš eilės, Baltarusijoje kilo protestų banga.

Taip pat skaitykite

Po Juodosios jūros kurorte Sočyje vykusio susitikimo daugelio leidinių ir naujienų portalų antraštėse sumirgėjo žinia, kad A. Lukašenkai buvo pažadėta 1,5 mlrd. JAV dolerių dydžio Rusijos valstybinė paskola, padėsianti jo Vyriausybei išsilaikyti.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Opozicijos lyderė S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir gyvena Lietuvoje.