Pasaulyje

2020.08.01 20:06

Baltarusijos opozicijos kandidatė į prezidentus: draugai, man baisu kiekvieną dieną

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.01 20:06

Baltarusijos opozicijos kandidatė šeštadienį rengia dar tris masinius mitingus Gardine, Volkovyske ir Slonime, o Minskas ir Maskva aiškinasi sulaikytų samdinių likimą.

Rinkimų komisija užvakar iškvietė visus kandidatus ir perspėjo, kad saugumo padėtis pablogėjo, ir renginiuose galimos provokacijos, bet režimo kritikai įvertino tai kaip tuščią bauginimą.

Penktadienį per dar vieną didelį mitingą Maladečinoje Balturusijos opozicijos kandidatė į prezidentus Sviatlana Tichanauskaja pakartojo, kad ne opozicija, o valdžia gąsdina neramumais ir karių įvedimu.

Tuo metu Minskas ir Maskva susiginčijo dėl 33-ų sulaikytų samdinių. Kremlius teigė, kad jie keliavo į Turkiją ir Minske sustojo nespėję į lėktuvą. Bet Baltarusijos tyrėjai sako, kad tai tik alibi, o samdiniai apklausiami painiojosi ir aiškių planų neturėjo. Savo ruožtu Rusija paneigė Minsko kaltinimus, esą jos piliečiai susiję su įkalintu S. Cichanauskajos vyru ir rengė neramumus.

„Dabar tas laikas, kai kiekvienas privalo peržengti per savo baimę. Manote, man nebaisu? Draugai, man baisu kiekvieną dieną. Bet aš keliuosi, suimu valią į kumštį, peržengiu per savo baimę, ir einu pas jus, einu toliau. Einu pasitikti pergalės“, – kalbėjo S. Tichanauskaja.