Pasaulyje

2020.07.09 09:32

Melanios Trump skulptūra gimtinėje Slovėnijoje padegta, kai JAV minėjo nepriklausomybę

LRT.lt2020.07.09 09:32

Gimtinėje Slovėnijoje stovinti JAV pirmosios ponios Melanios Trump medinė skulptūra, kurią sukūrė amerikiečių menininkas Bradas Downey, buvo padegta liepos 4-ąją, kai JAV mini Nepriklausomybės dieną, rašo BBC.

M. Trump skulptūra, kurią pagamino Berlyne dirbantis menininkas, pagaminta iš medžio ir tik abstrakčiai atkartoja JAV pirmosios ponios išvaizdą. Ji išdrožta iš medžio ir pastatyta JAV pirmosios ponios gimtinėje Sevnicoje, vidurio Slovėnijoje.

Skulptūra vaizduoja melsvu paltu vilkinčią M. Trump, atkartojant jos įvaizdį per Donaldo Trumpo inauguracijos JAV prezidentu iškilmes 2016 metais. Kai kurie gyventojai šią skulptūrą vadino „gėdinga“ ir sakė, kad ji labiau primena smurfus, o ne JAV pirmąją ponią.

Dėl incidento Slovėnijos policija pradėjo tyrimą. Baltieji rūmai situacijos kol kas nekomentavo, pažymi BBC.

Menininkas B. Downey sakė tikėjęsis, kad skulptūra paskatins diskusijas apie JAV migracijos politiką, nes užaugusi Slovėnijoje M. Trump į JAV emigravo 9 dešimtmetyje.

Skulptūra buvo padegta, kai JAV dėl rasinės nelygybės kilusiuose protestuose buvo niokojami arba verčiami kontroversiškų istorinių asmenybių paminklai. D. Trumpas pareiškė, kad tai darantys žmonės turi būti baudžiami itin griežtai – esą jų gali laukti kalėjimas.

Pernai rugpjūtį Slovėnijos sostinėje Liublianoje buvo pastatyta 8 metrų aukščio D. Trumpo medinė skulptūra. Sausį nežinomi padegėjai ją taip pat sudegino.