Pasaulyje

2020.05.04 13:34

Taivanas teigia, kad PSO nekviečia šalies į svarbų susitikimą dėl COVID-19

LRT.lt 2020.05.04 13:34

Taivanas „vis dar“ negavo kvietimo dalyvauti šį mėnesį vyksiančiame svarbiame Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rengiamame Pasaulio sveikatos asamblėjos posėdyje, kur yra priimami sprendimai. Apie tai pirmadienį pranešė Taipėjaus Vyriausybė, rašo „Reuters“.

Taivanas yra pasipiktinęs, kad negauna kvietimo tapti PSO nariu dėl žemyninės Kinijos prieštaravimų. Taipėjus teigia, kad tai atveria plyšį pasaulio kovoje su koronavirusu, rašo „Reuters“.

JAV remia Taivano dalyvavimą asamblėjos veikloje stebėtojo teise. Taivanas tai jau darė 2009–2016 metais, kai Taipėjaus ir Pekino santykiai buvo šiltesni, bet Kinija blokuoja tolesnį salos dalyvavimą organizacijos veikloje po to, kai Taivano prezidente buvo išrinkta Tsai Ing-wen.

PSO nurodo, kad asamblėja nuotoliniu būdu vyks gegužės 18-ąją. Taivano Užsienio reikalų ministerijos (IRM) atstovė Joanne Ou pranešė, kad šalies Vyriausybė „vis dar negavo kvietimo iš PSO“ ir „vis dar laukia“ jo, kad delagacija galėtų dalyvauti stebėtojos teisėmis ir pasidalinti šalies patirtimi kovojant su koronavirusu.

Taivanas yra laikomas pavyzdine valstybe, efektyviai užkirtusia kelią COVID-19 pandemijos plitimui. Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, šalyje buvo patvirtinti 436 užsikrėtimai koronaviruso infekcija.

PSO jau buvo kaltinta dėl savo nuolaidžiavimo Kinijos spaudimui ir Taivano ignoravimo.

„Reuters“ šaltiniai vyriausybėse ir diplomatinėse tarnybose agentūrai sakė, kad Taivano dalyvavimo asamblėjoje galimybė yra itin nedidelė dėl Kinijos pozicijos.

Kinija nurodo, kad Taivanas gali dalyvauti PSO veikloje tik pripažindamas „vienos Kinijos“ principą – tai yra, savo priklausomybę Kinijos Liaudies Respublikai.

PSO į „Reuters“ klausimus neatsakė.