Pasaulyje

2020.04.13 15:01

Černobylio miškų gaisrai tęsiasi jau daugiau nei savaitę

ELTA, LRT.lt2020.04.13 15:01

Miškų gaisrai radiacija užterštoje draudžiamoje Černobylio zonoje jau tęsiasi daugiau nei savaitę, nepaisant su liepsnomis kovojančių beveik 400 ugniagesių pastangų.

Aplinkosaugos ekspertai baiminasi, kad liepsnos paskleis radioaktyvius pelenus ant žemės, o galimai radiacija užteršti dūmai pasieks šalies sostinę Kijevą.

Ukrainos valstybinė ekstremaliųjų situacijų tarnyba savo ruožtu tikina, kad šiuo metu radiacijos lygis išlieka normos ribose.

Kol kas neaiškus ir liepsnų apimto miško plotas. Savaitgalį pareigūnai citavo kelių dienų senumo duomenis, kuriais remiantis liepsnoja maždaug 3,5 tūkst. hektarų miško.

Valdžios pareigūnai teigia, kad praktiškai negyvenamoje Černobylio zonoje ir kitose Ukrainos vietovėse gaisrai pastarosiomis savaitėmis kilo iš dalies dėl sauso oro po beveik besniegės žiemos.

Kiek daugiau nei prieš savaitę, kai prasidėjo miškų gaisrai, aukštą postą užimantis aplinkosaugos specialistas Egoras Firsovas sakė, kad radiacijos lygis draudžiamoje Černobylio zonoje 16 kartų viršijo normą.

LRT.lt primena, kad radiacinės saugos centras sekmadienį pranešė stebintis susidariusią situaciją dėl Černobylio zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Pasak centro, šalyje šiuo metu radiacinis fonas nepakitęs ir artimiausiu metu Ukrainoje kilusio didžiulio gaisro dūmai neturėtų pasiekti Lietuvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.