Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.06 13:28

Baltarusijos medikai perspėja, kad koronavirusu gali užsikrėsti dauguma baltarusių

LRT.lt 2020.04.06 13:28

Daugiau kaip dvi dešimtys Baltarusijos medikų vaizdo įraše kreipiasi į šalies gyventojus ir aiškina, kaip elgtis pandemijos metu. Jie taip pat persėja, kad koronavirusu gali užsikrėsti dauguma baltarusių, rašo Baltarusijos naujienų agentūra Lenkijoje „Belsat“.

Specialistai perspėja, kad COVID-19 infekcija užsikrėtęs žmogus gali nejausti jokių simptomų, bet užkrėsti kitus, taip pat, kad visuras yra itin pavojingas vyresni amžiaus žmonėms, rašo Lenkijoje kaip dalis valstybinės televizijos TVP veikianti Baltarusijos naujienų agentūra „Belsat“.

„Mes, gydytojai, kreipiamės į jus ir prašome paramos. Koronaviruso pandemija išplito po beveik visas pasaulio šalis. Deja, mūsų mieloji Baltarusija neišvengė šio likimo. Tai liečia kiekvieną iš mūsų. Didžioji populiacijos dalis susirgs ir užsikrės – tai kitų šalių patirtis“, – vaizdo įraše sako medicinos specialistai iš įvairių Baltarusijos regionų.

Baltarusijoje, oficialiais valdžios duomenimis, koronavirusu yra užsikrėtę 502 žmonės, kurie gydomi šalies ligoninėje, nurodo valstybinė naujienų agentūra „BelTA“. Nuo koronaviruso šalyje oficialiai mirė 13 žmonių

Šalies medikai vaizdo įraše rekomenduoja vengti konktaktų ir masinių žmonių susibūrimų, siūlyti tėvams likti namuose, teikti pagalbą, kam to reikia, dėvėti kaukes, rašo „Belsat“.

Baltarusijos apklausų bendrovės „Satio“ atliktos apklausos duomenimis, daugiau kaip pusė šalies gyventojų mano, kad situacija šalyje blogės, todėl jie bijo, jog sveikatos apsaugos sistema neatlaikys tokio krūvio.

62 proc. iš 1002 apklaustų 18–64 m. amžiaus baltarusių mano, kad situacija šalyje dėl užsikrėtimų COVID-19 per artimiausią mėnesį pablogės. Todėl dauguma yra susirūpinę, kad vietos gydytojai nesugebės susidoroti su greitai augančiu užsikrėtusiųjų skaičiumi, taip pat baiminamasi ir dėl atlyginimų mažėjimo ir medicininių reikmenų trūkumo, rašo „Belsat“.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka viešai menkino COVID-19 infekcijos grėsmę Baltarusijai, siūlė žmonėms gydytis dirbant žemės ūkyje, geriant svaigiuosius gėrimus, nors žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie draudimus vykti į ir išvykti iš Vitebsko. Lietuvos valstybės vadovai išreiškė susirūpinimą dėl tikrosios padėties Baltarusijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi