Pasaulyje

2019.07.11 12:52

Elektrinėje prie Maskvos kilo gaisras, vienas žmogus žuvo

atnaujinta 14.43
LRT.lt, BNS 2019.07.11 12:52

Maskvos pašonėje esančioje šiluminėje jėgainėje kilo gaisras, bet atviros liepsnos jau nuslopintos, pranešė pareigūnai. Pasak Rusijos naujienų agentūros „Interfax“ šaltinių, vienas žmogus žuvo, dar 13 yra sužeisti.

„Atviros liepsnos užgesintos“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ministerijos atstovas.

Vis dėlto į dangų tebekyla juodų ir pilkų dūmų stulpai. Dūmai ir liepsnos, kurios vienu metu kilo į 50 m aukštį, buvo matomi iš sostinės.

Kadrų iš įvykio vietos parodė televizija „Rossija-24“.

Maskvoje – ugnies kamuoliai: miesto pašonėje stūksančią elektrinę siaubia milžiniškas gaisras

Energetikos ministerijos pareigūnas televizijai sakė, kad gaisrą sukėlė dujos, nors iš pradžių buvo skelbiama, kad užsidegė naftos cisterna.

Gelbėjimo tarnybos kovai su gaisru buvo atsiuntusios sraigtasparnių ir ugniagesių traukinių.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad miestas į elektrinę siunčia 50 ugniagesių mašinų. Netoliese esantis į Maskvą vedantis kelias buvo uždarytas.

Gaisras įvertintas aukščiausiu sudėtingumo gesinti lygiu.

Ši jėgainė tiekia energiją greta esančiam Mytiščių miestui, nuo Maskvos centro nutolusiam per 20 km, bei šiauriniams bei šiaurės-rytų Maskvos rajonams, rašo „Dožd“.

Minima 1060 megavatų elektrinė, kūrenama daugiausia gamtinėmis dujomis, buvo pastatyta baigiantis sovietiniams laikams ir pradėta eksploatuoti 1992 metais. Ji aprūpina elektra dalį Maskvos ir Maskvos regiono.

Energetikos ministerija nurodė, kad elektros tiekimas visuomenei nesutriks.