Naujienų srautas

Nuomonės2026.07.01 14:05

Rimvydas Valatka. Prakaituotos socialdemokratų vasaros

00:00
|
00:00
00:00

Saulė žeme ridinėjasi, karšta kaip krosnyje. Bet provincijos socialdemokratų naujoji senoji viltis M. Sinkevičius gal sakytų, kad karšta kaip susitikime su buvusiais geriausiais LSDP draugais valdžioje – „Nemuno aušros“ frakcija. 

Kostiumuotas būsimasis premjeras prakaitavo frakcijose ir televizijose. Bet tai mažai ką domino, nes tai jau daug kartų matyta. Trys pastarosios vasaros Socialdemokratų rajonų rinktinei nuo Jonavos iki Klaipėdos – kaip trys dideli purvini vandens lašai. Prakaito daug, o baigiasi įprastu piššš.


00:00
|
00:00
00:00

Užpernai socialdemokratai prakaitavo įrodinėdami, kad premjere bus Blinkevičiūtė. Iš didelio prakaito lietaus išėjo didelė valdžios partija, o iš premjerės Blinkevičiūtės – dar didesnis šnipštas.

Pernai vasarą, kai net ir asilui jau buvo aišku, kad premjeras Paluckas dega kaip pamuštas rusų tankas Ukrainoje, socialdemokratų gvardija prakaitavo įrodinėdama, kad Paluckas nekaltai puolamas.

Lygiai prieš metus Palucko spaudos atstovas J. Argustas „Laisvės TV“ ir „Sienos“ žurnalistų tyrimą, įrodantį, kad premjero Palucko „ragų ir nagų“ firmelėms kažkas nuolat pervedinėjo šimtatūkstantines sumas, prie kurių, jam tapus premjeru, prisidėjo ES pinigų srautai, paniekinamai išvadino „filmuku“, „spėlionėmis“ ir „fantazijomis“.

Įteisinti vagies premjero poste rusiškais užkeikimais nepavyko. Greit išaiškėjo, kad fantazijomis užsiiminėjo pats Paluckas ir LSDP.

Po FNTT kratų, atskleidusių dar galingesnių maklių premjero bizniuose, Paluckas išlėkė iš posto ir tapo įtariamuoju. O Palucko įmonėlės, kurios, jų savininkui perėmus Vyriausybę, turėjo tapti galingomis bendrovėmis, tarp dviejų prakaituotų vasarų ėmė ir bankrutavo.

Tas pats déjà vu ir su skeletais būsimojo premjero spintoje. Nepaisant palankaus teismo sprendimo, į M. Sinkevičių visada bus žiūrima pro nugvelbtų televizorių ir telefonų ekranus.

Bankrutavo ir praėjusios vasaros LSDP bandymas įrodyti, kad kiekviena profsąjungos Eločka gali valdyti valstybę. Trečią vasarą iš eilės prakaitą lieja jau ketvirtas socialdemokratų bosas.

Jei M. Sinkevičiaus prakaitavimas dėl ko nors ir įtikino, tai tik dėl to, kad jis bandys paversti Lietuvą Kinijos diktatūros pašluoste. Visa kita – kažkur jau matyta. Laikas bėga, premjerai keičiasi, o valstybės vežimas – nė iš vietos. Visas garas nueina LSDP garvežio švilpukui.

Mokytojai paseno dar dvejais metais. Po to, kai socialdemokratai pagal sovietų okupantų pavyzdį bandys priversti jaunus gydytojus atidirbti rajonuose, jaunų medikų emigracija dar išaugs. Krašto apsauga nejuda iš mirties taško. Kuo akivaizdžiau Ukraina įrodo, ką kare gali pigūs dronai ir robotai, tuo įnirtingiau LSDP ir generolai stato ant brangios praėjusių karų geležies.

Tas pats déjà vu ir su skeletais būsimojo premjero spintoje. Nepaisant palankaus teismo sprendimo, į M. Sinkevičių visada bus žiūrima pro nugvelbtų televizorių ir telefonų ekranus.

Jo sklypų ir nekilnojamojo turto gausa, nepaisant kurios, už brangius advokatus kažkodėl mokėjo tėvas, kaip ir santykiai su UAB „Fegda“ ir ypač „Menstata“, kurios sėkmė gaunant Jonavos rajono užsakymus buvo stulbinanti, žurnalistus tyrėjus trauks kaip magnetas.

Lieka tik viltis, kad po pirmųjų tyrimų premjero M. Sinkevičiaus spaudos atstovas nebevadins jų „filmukais“, „spėlionėmis“ ar „fantazijomis“.

Kaip rodo liūdni Palucko ir Ruginienės spaudos atstovų pavyzdžiai, žlugusiam reikalui ginti išlietas prakaitas nėra vertas nė tų kelių eurų, išleistų prakaituotų marškinių skalbimo skysčiui.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą