Nuomonės

2021.12.08 11:13

Rimvydas Valatka. Išgelbėti neeilinį Karbauskį

Rimvydas Valatka, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.08 11:13

Adventas krikščioniui turėtų būti apmąstymų ir susikaupimo metas. Bet Seime, panašu, tikrai nieko švento. Garsiausia šalies teologė Agnė Širinskienė, prieš Adventą sunešiojusi „valstiečių“ atskalūną Saulių Skvernelį už šutvės mentalitetą, apkaltino frakcijos kolegas mobingu, pavydu bei įgimta tinginyste ir pati su trenksmu išstojo iš Ramūno Karbauskio partijos.


Vienu žodžiu, pabėgo. Paliko R. Karbauskį ant ledo.

Jei „valstiečiai“ pirmadienį būtų pasiskelbę balsuosiantys už Stambulo konvenciją, Partnerystės įstatymą ir privalomus skiepus, ta žinia nebūtų taip nustebinusi. A. Širinskienės skyrybos su R. Karbauskiu pagal politinio trotilo ekvivalentą prilygsta penkioms atominėms bomboms, numestoms ant Hirošimos.

Šutvės mentaliteto kinivarpos graužia „žalvalstiečių“ džiūstantį medį.

Iki A. Širinskienės demaršo R. Karbauskis kaip užsukta ryla, o liaudiškai katarinka kartojo, kad su juo lieka tik tie, kurie netrokšta būti valdžioje. Pabėgo S. Skvernelio dešimtukas? Partija išsigrynino. Pas S. Skvernelį perbėgo Lazdijų merė ir visas rajono valstiečių skyrius? LŽVS – grynesnė ir darnesnė už visus grynus.

Meluoti po A. Širinskienės pabėgimo nebeįstengė net ir toks melų virtuozas. A. Širinskienė pasiuntė trintuką agrooligarchą į gilų nokdauną. Jei net teologė nebetiki Pirminyku, tai kas dar juo tiki?

Meluoti po A. Širinskienės pabėgimo nebeįstengė net ir toks melų virtuozas. A. Širinskienė pasiuntė trintuką agrooligarchą į gilų nokdauną. Jei net teologė nebetiki Pirminyku, tai kas dar juo tiki?

„Valstiečių“ frakcija sutirpo trečdaliu. O juk dar tik metai opozicijoje. Kas bus kadencijai baigiantis?

„Valstiečiai“, priešingai nei dantis radijo laidose užkalbinėja R. Karbauskis, byra kaip tik todėl, kad ji nebeturi valdžios. Prieš penkerius metus surinkta vieninteliam tikslui – valdžiai imti, ji nei sugeba, nei nori būti opozicijoje. Tiesą sakant, o ko daugiau būti tokioje partijoje, kurioje Pirminykas atstoja Dievą, o pseudopagonybė su čempėmis – ideologiją?

Valdžia buvo vienintelis afrodiziakas, kuris palaikė tokių skirtingų jos veikėjų politinį potraukį. Neliko valdžios, nuvyto ir politinio „žalvalstiečių“ sekso pomidorai. Štai kodėl „valstiečiai“ išlaikė monolitą tol, kol buvo valdžioje, nors daug kas pranašavo jų greitą išsiskirstymą iškart po laimėtų rinkimų.

Šešėlinė R. Karbauskio Vyriausybė merdi, o jei tikėtume A. Širinskiene, kuria netikėti pagrindo kaip ir nėra, ji vienintelė visus tuos metus ir buvo tas šešėlis, kuris dar kartais pasirodydavo. Kas dabar kurs kabinetą-šešėlį? Juk ne Dainius Kepenis su Valiumi Ąžuolu.

Paradoksas, bet R. Karbauskio partija, kuri griovė ir toliau bando griauti pilietinę visuomenę, dabar byra greičiau, nei to reikia pilietinei visuomenei.

Ne tik pilietinė visuomenė, bet ir trys valdžios partijos, galvodamos apie savo ateitį, turėtų padaryti viską, kad R. Karbauskio partija galutinai nesubyrėtų iki kadencijos pabaigos. Kad kituose Seimo rinkimuose pasidalytų balsus su S. Skvernelio partija, o ne jai juos perleistų. Nes iš to tikrai nieko gero.

Išgelbėti R. Karbauskio partiją – pilietinės visuomenės misija? Pamąstykit, jei susikaupsit.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt