Nuomonės

2021.10.28 10:44

Ramūnas Terleckas. Kur rasti lyderių?

Ramūnas Terleckas, „Verslo žinių“ apžvalgininkas, LRT.lt2021.10.28 10:44

Nesu itin didelis socialinių tinklų gerbėjas, nes manau, kad jie mūsų sąmonę uždaro tam tikruose burbuluose. Panašiai mąstantys susikuria draugų ratą, todėl pasaulio matymas tampa siauresnis. Gal todėl į taip vadinamus „draugus“ feisbuke priimu visus norinčius „draugauti“.


Netrinu nenorinčių skiepytis ar teigiančių, kad „prie ruso buvo geriau“.

Visiškai nepritariu tokiems pareiškimams, bet mano požiūriu, net sąmokslo teorijos padeda geriau suvokti, kokie triušiai mūsų visuomenės smegenyse barška.

Kita vertus, socialiniuose tinkluose randu įžvalgų, kurios verčia susimąstyti. Antai signataras Albinas Januška atkreipia dėmesį į priešpriešą tarp valdžios grandžių. Tiksliau pasakius – tarp valdančiosios koalicijos ir prezidentūros.

Kaip pavyzdį jis pateikia informacijos agentūrai ELTA Gabrieliaus Landsbergio, Lietuvos užsienio reikalų ministro, išsakytą apgailestavimą dėl diplomatų nenoro tapti ambasadoriais svarbiose mums valstybėse.

A. Januška retoriškai klausia, kodėl taip yra, nes ambasadoriaus postas yra gerų darbų valstybei įvertinimas. Pridurčiau, kad ir ne minimalia alga apdovanojamas.

Gal prastai moku skaityti tarp eilučių, bet susidaro įspūdis, kad signataras, buvęs užsienio reikalų viceministras, savo pastebėjimais baksnoja į prezidento patarėją Astą Skaisgirytę-Liauškienę. Tikrai galiu klysti, bet šios patarėjos įtaka viešojoje erdvėje stiprėja. Vieniems patinka, kiti pabumba ir nesiima spėlioti, ar prezidentas ilgai toleruos dvivaldystę savo rūmuose.

Galima būtų numoti ranka į žaidimus dėl įtakų politikų smėlio dėžėje, bet jie nieko gero valstybei neatneša: iki šiol neturime nuolatinio ambasadoriaus ES.

Neturime, nes prezidentūra ir Vyriausybė intelektu, meilėmis-nemeilėmis matuojasi. Pikta, kad per asmenines ambicijas patyrusius ir galinčius bendram gėriui daug nuveikti žmonės nustumiam į paraštes. Buvęs krašto apsaugos ministras, vienas iš geriausiai pažįstančių Briuselio koridorius ir asmeninių ryšių su pasaulio lyderiais turintis Raimundas Karoblis ilgokai trynė atsarginių suolą Užsienio reikalų ministerijoje kol prieš kelias dienas visgi buvo prisimintas.

Rengdamas komentarą LRT RADIJUI savo pažįstamų klausinėjau, kas šiuo metu yra Lietuvos valdžia, kas yra lyderis, kuriuo galėčiau pasidžiaugti ar kam parašyti piktą laišką, jei kuris nors monopolininkas varžo mano teises. Liūdna, bet tokiu klausimu tik gluminau pašnekovus.

Nesvarbu, kokių politinių pažiūrų esu, jei reikėtų rinktis vadovus, paskui kuriuos norėčiau sekti, visų pirma į galvą ateina Vytautas Landsbergis, Algirdas-Mykolas Brazauskas, Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė. Visiems rasčiau priekaištų, bet jie buvo lyderiai, o šiandien lyderystės pasigendu.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt