Muzika

2021.03.01 10:43

Muzika, gimusi karantine: žinomas gitaristas Robertas Semeniukas pristato naują albumą

LRT.lt2021.03.01 10:43

Vienas žymiausių Lietuvos roko gitaristų Robertas Semeniukas pandemijos metu netinginiavo. Karantino metu jis kūrė naują muziką. 

Šiandien Robertas pristato naują albumą „Six Strings Upstream“. Tai jau antrasis gitaristo solinis albumas, kuris išleistas vinilinėje ir kompaktinėje plokštelėje.

„2019-ųjų metų lapkričio pabaigoje dienos šviesą išvydo mano debiutinis solinis albumas „Backstage Stories“. Pristačiau albumą kiek neįprastai sau, be koncerto, be grupės, scenos ir daug garso.

Klube su keliais atlikėjais, išskirtinei publikai, papasakojome kaip atsirado šis leidinys. 2020 metų sausio mėnesį pristačiau albumą Holivude, Los Andžele, vakarėlyje, kuriame dalyvavo daug pramogų verslo atstovų, muzikantų, grojančių su populiariausiomis žvaigždėmis. Kalifornijoje nufilmavome vaizdo klipą kūriniui „Flying High“. Buvo tiesiog įspūdinga, fantastiškas laikas ir albumo startas.

2020-ieji prasidėjo tiesiog tobulai. Grįžus iš JAV, vasario pradžioje, turėjau garbės Vilniuje apšildyti amerikiečių gitaros legendą – Vinnie Moore’ą. Neužilgo su folkroko grupe „Žalvarinis“ turėjome išskristi į turą po Ameriką, kuriam taip ilgai ruošėmės. Ir…stop! Visi albumo pristatymo planai, turai, kelionės pasibaigė, net neprasidėję.

Pasibeldė pandemija ir visų mūsų planus negailestingai sujaukė. Viską teko atšaukti. Viskas sustojo ir nebuvo aišku, ką reikės daryti, ko griebtis. Todėl, nieko nelaukęs, praėjusių metų kovo pradžioje pradėjau rašyti naujas dainas, kurti instrumentines kompozicijas, kad nepanirčiau į depresiją, o atvirkščiai, maksimaliai išnaudočiau atsiradusį laisvą laiką“, – pasakojo R. Semeniukas.

Muzikantas sau metė iššūkį – nusprendė, kad kiekvieną karantino dieną parašys po dainą, gitarinį rifą ar eskizą. Taip per porą mėnesių gimė apie dvidešimt naujų kompozicijų.

„Pats save pranokau, dirbau tikrai daug, dar daugiau nei įprastai . Taip pirmasis karantinas atnešė man naują albumą. Atėjus vasarai, dailinau kūrinius, ieškojau vokalinių linijų, įrašinėjau solines partijas. Galų gale, albumas susidėliojo iš trylikos kompozicijų. Šešios dainos lietuvių ir anglų kalbomis, ir septyni instrumentiniai kūriniai, du koveriai.

Jau seniai norėjosi įrašyti kažką neįprasto sau pačiam, taip gimė „Spinning Wheel“. Kompoziciją sukūrė „Sharmans“ pseudonimu pasivadinę, elektroninio roko skambesį kuriantys mano geri bičiuliai – Šarūnas Kvaraciejus ir Mantas Zigmantas, o aš prigrojau daug gitaros partijų. Labai džiaugiuosi, jog visas albumo mušamųjų partijas, įrašinėjome atsinaujinusioje legendinėje Lietuvos įrašų studijoje – „Plokštelinėje“.

Įrašų studijos didžioji salė tikrai turi savo magiją, „didelį ir teisingą“ skambesį, ko labai reikia roko muzikos įrašams. Įrašai šioje studijoje stipriai įtakojo galutinį albumo skambesį. Šį kartą viskas skamba organiškai, gyvai, todėl albumo skambesys gaivališkas, maksimaliai natūralus“, – pasakoja Robertas.

Savo balsą jis įrašė Merkinėje, o prie dainų pritariančiųjų vokalų ir turtingesnio skambesio prisijungė dvi dainininkės – Sigita Jonynaitė ir Viltė Ambrazaitytė.

Garso suvedimu ir korekcijomis Rygoje pasirūpino latvių Gintas Lundbergas. Porą akustinių kūrinių sumiksavo prodiuseris Germanas Skoris. Albumo viršelį piešė Arvydas Gudas, viduje esanti iliustracija – Martyno Ivinsko.

Visas apipavidalinimas ir dizainas teko talentingam menininkui – Artui Belikovui. Albumo išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir asociacija AGATA.