Muzika

2021.01.26 16:19

Nufilmuotas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis: ko laukti šeštadienį?

atnaujinta 21.46
Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.01.26 16:19

LRT didžiojoje studijoje įsisiūbavo eurovizinės aistros – čia nufilmuotas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis, jame mikrofonus surems 10 sėkmingai pirmąjį etapą įveikusių dalyvių. Laidos įrašą žiūrovai išvys šeštadienį, jie ir komisija tada ir spręs, kurie dalyviai turės progą susikauti dėl nacionalinės atrankos nugalėtojo titulo.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ laidos filmuojamos laikantis visų saugumo reikalavimų, todėl filmavimo darbai, anksčiau trukdavę kelias valandas, šiemet tęsiasi visą dieną. Po kiekvieno pasirodymo dezinfekuojama scena ir įranga, visi darbuotojai nuolat dėvi veidą dengiančias kaukes, skydelius, laikosi saugaus atstumo. Šiemet tylu ir užkulisiuose, mat visi dalyviai pasirodymams ruošiasi atskirai.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje pasirodys 10 dalyvių, sėkmingai įveikusių pirmąjį atrankos etapą. Žiūrovų ir komisijos narių balsai lėmė, kad iš 21 atrankos dalyvio į pusfinalį pateko grupė „BE U“, Aistė Brokenleg, Gabrielius Vagelis, Voldemars Petersons, Norbertas, Evita Cololo, Titas ir Benas, Martyna Jezepčikaitė, Milita Daikerytė ir Gebrasy.

Portalas LRT.lt kiek anksčiau pasidomėjo, kokiomis nuotaikomis šių metų „Pabandom iš naujo!“ dalyviai pasitinka pandemijos paženklintą „Eurovizijos“ atranką. Daugiau apie tai galite skaityti čia (pirmojo atrankos dalyvių dešimtuko įspūdžiai) ir čia (antrojo atrankos dalyvių dešimtuko įspūdžiai).

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Finalinėje laidoje dėl teisės dalyvauti „Eurovizijoje“ varžysis ir 2020-ųjų nacionalinės atrankos nugalėtojai „The Roop“, dėl COVID-19 pandemijos taip ir neturėję progos išvykti į Roterdamą.

Šiais metais, atsižvelgiant į dinamišką pandemijos situaciją, yra numatyti net keli „Eurovizijos“ scenarijai. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Šių metų nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo!“ veda Ievos Stasiulevičiūtės ir Vytauto Rumšo jaunesniojo duetas. Su komisijos nariais bendrauja Vaidas Baumila, 2015 m. drauge su atlikėja Monika Linkyte atstovavęs Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“. Dalyvių pasirodymus kiekvieną šeštadienį vertina besikeičiantys 5 komisijos nariai.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje dalyvių pasirodymus komentuos ir vertins LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, muzikologė, pianistė, kultūros laidų ir renginių vedėja Gerūta Griniūtė, atlikėjas, kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano ir kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis.

Pirmieji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio scenoje pasirodė grupė „BE U“ su įkvepiančia daina apie meilę sau „Love Yourself“. Panašiai kaip ir pirmąjį sykį, šįkart scenoje taip pat netrūko šypsenų, judrių šokių ir geros energijos – tiesą sakant, po pasirodymo patys grupės nariai pripažino, kad jų šįsyk buvo netgi daugiau.

Net ir nuskambėjus paskutiniems dainos akordams nuo atlikėjų veidų nedingo šypsenos, o išsijungus kameroms jie visi tvirtai apsikabino ir taip tarsi patvirtino – viskas pavyko taip, kaip planuota. Jei pirmąjį sykį koją šiek tiek kišo jaudulys, šį kartą visi atėjo turėdami aiškų tikslą – pasilinksminti ir skleisti gerą nuotaiką, sakė „BE U“.

Pirmajame atrankos etape komisija gyrė „BE U“ muzikantus, tačiau jiems turėjo ir patarimų. V. Bikus svarstė, kad grupės vaikinai vokalistei galėtų pritarti ne tik dainos pabaigoje, bet ir per priedainį. Panašu, jog atlikėjai patarimais pasinaudojo – visi dainavo drąsiau, būgnus mušantis muzikantas grojo taip energingai, kad jam ėmė skaudėti delnus, o grupės vokalistė nustebino nauju įvaizdžiu – mėlyną kostiumėlį iškeitė į akį traukiantį blizgantį derinį, pakeitė ir šukuoseną.

Dėkodami gerbėjams už palaikymą, grupės nariai, žinoma, nepamiršo ir savo gimtosios Šilutės. „Iš karto po pirmojo filmavimo ėmė kaisti telefonai, visi rašė ir siuntė palaikymo žinutes“, – LRT.lt sakė atlikėjai ir pridūrė, kad dabar visi laiko kumščius ir tikisi, jog pateks į atrankos finalą.

Antroji ant scenos žengė Aistė Brokenleg, taip pat gavusi progą antrą sykį atlikti savo dainą „Home“. Atlikėja pasakojo nuolat sulaukianti pastebėjimų, jog yra kitokia, atviravo, kad aplinkiniai ją vadina „nestandartu“. Būtent toks – nestandartiškas – jos numeris pasirodė ir komisijai.

Pasiruošti antrąjį sykį žengti į sceną atlikėja turėjo vos porą dienų. „Manau, kad ir kiek laiko būtų, kūrėjui jo visada atrodys maža“, – šypsojosi Aistė Brokenleg. Ji pridūrė, kad žinia, jog patenka į atrankos pusfinalį, jai pačiai buvo šiek tiek netikėta: „Manau, mano daina šiek tiek kitokia nei įprasta „Eurovizijai“, jos skambesys kitoks, bet labai džiaugiuosi, kad ji pasiekė klausytojų širdis.“

Didelių pakeitimų pasirodyme Aistė Brokenleg sąmoningai pasirinko neatlikti, o keletą pastarųjų dienų sakė gyvenusi vien savo daina. Galbūt dėl to, nužengusi nuo scenos, atlikėja sunkiai tramdė ašaras. „Mano daina yra apie meilę. Nebūtinai romantinę meilę, bet meilę labai geram draugui, meilę gyvenimui“, – kalbėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė, pati išjautusi kiekvieną kūrinio akordą ir žodį.

Su daina „My Guy“ ant scenos žengė ir Gabrielius Vagelis, praėjusį šeštadienį sužavėjęs tiek komisiją, tiek televizijos žiūrovus. Tą vakarą susumavus žiūrovų ir komisijos narių balsus atlikėjas atsidūrė antroje eurovizinių balų lentelės vietoje.

Tiesa, nors G. Vagelis turėjo vos porą dienų pasiruošti antrą sykį pasirodyti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, jis išgirdo komisijos jam išsakytas pastabas. Atlikėjas nutarė visiškai pakeisti įvaizdį – smėlio spalvos kostiumą iškeitė į baltą derinį, neliko ir I. Narkutės sukritikuotos skrybėlės.

Balta spalva, anot G. Vagelio, simbolizuoja gėrį ir šviesą, o dėl pastabos apie kepurę jis sakė nė kiek neįsižeidęs. „Vieni man patarė neslėpti savo veido, kitiems, priešingai, kepurė patiko. <...> Vienaip ar kitaip, džiugu, kad ji neliko nepastebėta“, – po pasirodymo šypsojosi geros nuotaikos nestokojantis G. Vagelis. Jis pridūrė, kad keitėsi tik apranga, tačiau tiek daina, tiek jo nuotaika išliko ta pati.

Beje, praėjusį šeštadienį komisija G. Vagelio pasirodyme pastebėjo panašumų su atlikėjo Samo Smitho muzika. Dainininkas atviravo, kad tai jam – didžiulis komplimentas, mat S. Smith – vienas mėgstamiausių jo atlikėjų. Praėjusį šeštadienį nusišypsojus sėkmei, G. Vagelis džiaugėsi gausiu palaikymo būriu: šalia džiaugsmo šūksniais jį palaikė šeima, plūdo sveikinimų žinutės nuo draugų, o gerbėjai jį apipylė pagyromis internete. „Labai džiaugiuosi, o dabar tikiuosi patekti į finalą“, – nužengęs nuo scenos vylėsi G. Vagelis.

Šeštadienį ant scenos dar sykį išvysime ir Voldemarą Petersoną. Pirmajame atrankos etape jo daina „Never Fall For You Again“ tapo komisijos favorite, komisijos nariai labiausiai gyrė įsimintiną dainos priedainį. V. Petersons ant scenos sugrįžo su ta pačia gera nuotaika, tačiau pasirodyme atliko nemažai pakeitimų: pakeitė sceninį įvaizdį, paruošė ir šokio judesių.

Po pasirodymo V. Petersons kartu su muzikantais tikino, jog po pirmojo atrankos etapo užgriuvusi sėkmė buvo kiek netikėta ir neleido atsikvėpti. Favoritų titulas dar labiau įpareigojo, privertė pasukti galvą ir suprasti, kad priešakyje laukia daug darbo.

Nors šeštadienio laukia su nekantrumu ir viltimi patekti į finalą, tiek V. Petersons, tiek muzikantai tikino, jog ši muzikinė kelionė jiems jau atnešė daugybę gražių akimirkų. Atlikėjai susidraugavo ir linksmai leidžia laiką, o paklausti apie konkursuose įprastą konkurenciją tik numoja ranka. „Svarbiausia – gera nuotaika, o mums jos netrūksta. Į kitus atlikėjus taip pat žiūrime su didele pagarba, matyti, kad visi įdeda daug darbo ir jėgų“, – po pasirodymo LRT.lt kalbėjo atlikėjai.

Dainą „Man In Need“ atlikusiam Norbertui debiutas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje buvo sėkmingas – jį taip pat išvysime atrankos pusfinalyje. Po pirmojo pasirodymo Norbertas portalui LRT.lt atviravo, jog netrūko jaudulio, o po filmavimo galvoje zvimbė klausimai, ar tikrai viską atliko gerai.

Šį kartą atlikėjas jautėsi daug užtikrinčiau. Po pasirodymo jis pasakojo kardinaliai pakeitęs įvaizdį, scenografiją, judesius. „Pasirinkau laisvesnius rūbus, nes praėjusį kartą drabužiai varžė mano judesius“, – kalbėjo Norbertas. Tiesa, suderinti visas detales jis turėjo labai nedaug laiko, tad viskas, kas susiję su pasirodymu, iki galo buvo paruošta tik pirmadienį.

Nužengęs nuo scenos, Norbertas spinduliavo pasitikėjimą savimi. „Manau, šį kartą man tikrai pavyko atsipalaiduoti ir padaryti šventę. Sutinku su visomis praėjusį šeštadienį išsakytomis komisijos pastabomis ir galiu patikinti – šį kartą pasirodymas pavyko 100 procentų geriau“, – įspūdžiais dalijosi Norbertas.

Praėjusį šeštadienį Norberto pasirodymas itin sužavėjo televizijos žiūrovus – jis tapo antruoju jų favoritu. Tiesa, komisijos nariai jo pasirodymą vertino atsargiai. Jų nuomone, Norberto daina skambėjo kaip skandinaviškas standartas, tačiau tai didžiojoje scenoje gali pasitarnauti ir kaip privalumas, ir kaip šioks toks trūkumas.

Dabar Norbertas atviravo – praėjusį šeštadienį pamatęs žiūrovų balsų lentelę, jis labai apsidžiaugė, kad pavyko pasiekti klausytojų širdis. Jis patikino, kad ateinantį šeštadienį dar labiau nustebins savo gerbėjus. „Tačiau ir tada jie pamatys dar ne viską“, – intrigą žadėjo staigmenų paruošęs atlikėjas.

Po šeštadienio per porą dienų vos atsikvėpti spėjusi Evita Cololo galvojo, jog su daina „Be paslapčių“ į sceną pavyks sugrįžti ramesnei ir užtikrintesnei, tačiau antras kartas scenoje nebuvo lengvesnis, o rankos iš susijaudinimo drebėjo net ir nužengus nuo scenos.

Visgi paprašius prisiminti praėjusį šeštadienį, atlikėjos veide suspindo šypsena: „Negalėjau net ramiai sėdėti, stovėjau ir laukiau balsų. Nors pati save įvertinau savikritiškai, labai apsidžiaugiau, kai apie mane taip gražiai atsiliepė komisija“, – kalbėjo E. Cololo.

Paklausta, ar patekusi į finalą dar tobulintų pasirodymą, E. Cololo sakė pirmiau norinti sulaukti šeštadienio: „Pažiūrėsim, ką sakys komisija, kaip balsuos žiūrovai, o tada ir pagalvosim, kokia spalva kitą sykį paryškinti lūpas“, – šypsojosi dainininkė. Tiesa, pati atlikėja sakė labiausiai palaikanti „The Roop“ – jos nuomone, jie verti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojų titulo.

Toliau ant scenos žengė Tito ir Beno duetas. Nutarę atlikti keletą scenografinių pakeitimų, jie dar sykį sudainavo jausmingą dainą „No“. Šįsyk scenoje nebeliko stalo, kėdes pakeitė dėžės, savo įvaizdį pakeitė ir vaikinai.

Po pasirodymo Titas ir Benas atviravo, kad pirmąjį kartą išvydę savo numerį per televiziją suprato, jog gali geriau, todėl šį sykį pasistengė labiau. Pastangos pasiteisino – dueto nariai sakė, jog ant scenos jautėsi drąsiau, o pirmą kartą pasirodymą lydėjusią nežinią pakeitė užtikrintumas.

Tiesa, kol kas apie atrankos nugalėtojų titulą jie negalvoja – nors svajoja patekti į finalą, visą savo dėmesį skiria ne vietai balsų lentelėje, o pasirodymo kokybei.

Martyna Jezepčikaitė po pasirodymo atviravo, jog dainą „Thank You Very Much“ šį kartą jai taip pat pasisekė atlikti daug geriau. „Pirmą sykį buvo daug klaidų, kurios pasitaikė dėl jaudulio“, – sakė atlikėja, šį kartą scenoje pasirodžiusi ne viena, o su dviejų šokėjų komanda. Šokėjų, kaip ir Martynos, garderobą puošė žaismingi drugeliai, o atlikėja joms dėkojo už bendradarbiavimą ir patikino – trise scenoje kur kas drąsiau nei vienai.

Didžiulio žiūrovų palaikymo pirmajame atrankos etape sulaukusi Martyna sakė kol kas nenorinti prognozuoti sau sėkmės, tačiau apie vietą atrankos finale, o gal net ir didžiojoje „Eurovizijoje“, ji pasvajoja. Visgi svarbiausia M. Jezepčikaitei – ne vieta balsų lentelėje, o galimybė tobulėti kaip atlikėjai ir semtis sceninės patirties, sakė ji.

Pirmajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etape Milita Daikerytė scenoje pasirodė vienui viena, tačiau komisija tiek šį sprendimą, tiek jos dainą „Shadows“ įvertino teigiamai. „Milita – tikra eurovizinė šio vakaro diva. Ji sudainavo puikiai, viską emociškai atlaikė viena, nebuvo nuobodu žiūrėti, nors scenoje buvo vienas žmogus“, – Militos pasirodymą gyrė A. Smilgevičiūtė.

Atrankos pusfinalyje Milita nutarė nekeisti sceninio įvaizdžio, tačiau į sceną žengė drauge su dviem šokėjomis. „Būti su komanda ir jausti tvirtą užnugarį drąsiau“, – po pasirodymo šypsojosi atlikėja. Tiesa, vienu metu šokti ir dainuoti prireikia daugiau jėgų – iššūkiu tampa ne kiek fizinės jėgos, tiek tai, kaip tinkamai paskirstyti dėmesį ir dainuojant nepamiršti, kokius choreografinius judesius reikia atlikti, kalbėjo Milita.

Panašiai kaip ir kiti dalyviai, Milita savo jėgas patekti į atrankos finalą vertina atsargiai, tačiau neslepia, jog labai apsidžiaugtų, jei komisija ir žiūrovai įvertintų jos pastangas. „Tikiuosi, pavyks pabūti čia kuo ilgiau“, – kalbėdama apie savo eurovizinę kelionę šypsojosi Milita.

Vakarą su daina „Where`d You Wanna Go?“ užbaigė Gebrasy. Dar prieš pirmąjį pasirodymą „Eurovizijos“ atrankos scenoje atlikėjas sakė, kad širdimi jaučia, jog šis jo kartas atrankoje gali būti lemtingas. „Tikiu savo daina, belieka, kad ja patikėtų ir klausytojai“, – sakė scenos vardu Gebrasy prisistatantis Audrius Petrauskas.

Panašu, jog Gebrasy daina patikėjo ir komisija, ir žiūrovai – praėjusį šeštadienį jis tapo vakaro favoritu. „Valandą tiesiog sėdėjau ir žiūrėjau į ekraną“, – portalui LRT.lt sakė Gebrasy, iš pradžių sunkiai patikėjęs savo sėkme. „Nesu pripratęs prie tokių įvertinimų. Bet gal būtų smagu?“ – svarstė atlikėjas.

Apgalvoti numerio detales ir į pasirodymą įnešti naujų vėjų atlikėjas turėjo vos porą dienų. Tiesa, šeštadienį jo pasirodymą išvysime nauju rakursu, Gebrasy pakeitė ir sceninį garderobą. „Iš tiesų, nebuvo net kada jaudintis, nes tiesiog nebuvo laiko“, – šypsojosi Gebrasy, paklaustas, ar pakako poros dienų susigulėti mintims ir emocijoms.

„Jeigu pavyks patekti į atrankos finalą, tai man, kaip atlikėjui, bus didžiausia dovana ir įvertinimas“, – po pasirodymo sakė „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį užbaigęs Gebrasy.

Ateinantį šeštadienį žiūrovų laukia ne tik 10 dalyvių pasirodymų, bet ir vakaro viešnios Evgenyos Redko numeris. LRT.lt primena, kad atlikėja dalyvavo praėjusių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau savo eurovizinę kelionę ji turėjo nutraukti dėl netikėtai užklupusių sveikatos problemų.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ pusfinalis – jau šį šeštadienį, sausio 30 d., 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.

Vakaro akimirkos – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt