Veidai

2021.01.14 19:02

Nuo Šilutės ambasadorių iki daugiavaikių tėvų – pirmasis „Eurovizijos“ atrankos dalyvių dešimtukas

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.01.14 19:02

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos sceną žengė pirmasis dalyvių dešimtukas. Kai kurie – atrankų senbuviai, kiti šią sceną išbandė pirmą sykį. Nors dalyviai neslėpė, kad jaudulys kišo koją, visi sutartinai tvirtino – pandemija eurovizinių vilčių nedaužo. Šilutės ambasadoriai, daugiavaikiai tėvai, mokytojai – kas yra pirmieji dešimt dalyvių, kuriems teko garbė užkurti eurovizinę nuotaiką?

Sausio 12 d. LRT Didžiojoje studijoje buvo nufilmuota pirma nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, ją LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys šeštadienį, sausio 16 d., 21 val.

Pirmajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etape po pertraukos vėl pasirodė atlikėja Aldegunda. Į eurovizinį šurmulį ją išlydėjo gausi šeima, mat ji – daugiavaikė mama. „Mano vaikai jau nebeatsimena, kaip atrodo jų mama, nes seniai ją matė“, – portalui LRT.lt juokdamasi sakė atlikėja.

Anot jos, prie mamos muzikinio chaoso per ilgą laiką vaikai jau spėjo priprasti. „Jie šaunuoliai, auga ir darosi vis savarankiškesni. Jau žino – jei mama dalyvauja projekte, tai pasiskirsto, kas daro valgyti, kas šluoja kambarius, kas vedžioja šunis. Veiksmo daug, mūsų troba didelė, pilna, bet mamai reikia siekti savo svajonių. Niekas dėl to niekada nėra manimi suabejojęs ar paprašęs sustoti“, – šypsojosi Aldegunda.

Savo dainą „Sit Down“ atlikėja sukūrė prieš porą metų, dar gyvendama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tiesa, sulaukusi nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos, dainininkė pajuto, kad anglų kalba sukurtą dainą širdis šaukia dainuoti lietuviškai. Aldegunda buvo pirma ir vienintelė pirmame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etape kūrinį atlikusi gimtąja kalba.

Atlikėja kalbėjo, kad dainuojant šią dainą jai tiesiog užverda kraujas – labai norisi garsiai ir aiškiai pasakyti tai, apie ką dainuoja. O jos dainos žinutė – apie šių dienų aktualijas. „Taip ir norisi pasakyti: „Ei, žmogau, nešvaistyk savo gražaus gyvenimo vėjais. Netikėk nuomonių formuotojais, kurie sako, kaip tau reikia gyventi. Tu pats gerai žinai. Ir jei suklupai, tai dar nereiškia, kad jau pabaiga. Atsitiesk, atsistok, eik pirmyn ir viskas bus gerai“, – po pasirodymo emocijų neslėpė Aldegunda.

Po pertraukos atlikėjai buvo šiek tiek nedrąsu sugrįžti į sceną. „Karantinas daro savo, pamažu pradedame atprasti nuo scenos. Nors, aišku, neįmanoma visai atprasti, kai taip myli, ką darai. Scenoje šįkart esu vėl ne viena, su komanda – drąsiau. Šį kartą jaučiuosi ramesnė“, – kalbėjo Aldegunda.

Ant scenos žengė ir dideli „Eurovizijos“ gerbėjai, scenos partneriai, pusbroliai ir geriausi draugai Titas ir Benas. Vaikinai – vieni jauniausių atrankos dalyvių, tačiau sako, kad užsimerkę galėtų išvardyti visų metų „Eurovizijos“ laimėtojus nuo Ovidijaus Vyšniausko laikų. Jis su daina „Lopšinė mylimai“ į dainų konkursą vyko 1994 m.

„Žiūrėti „Euroviziją“ – mūsų tradicija, dažniausiai ją žiūrime su tėvais. Kartais net rasdavome didesnę vietą, kur visi kartu galėtume šeštadienį žiūrėti konkursą“, – portalui LRT.lt sakė Titas ir Benas.

Nors drauge praleidžia marias laiko, vaikinai sako niekada nekonfliktuojantys. „Mes nesipykstame. Kartais pasitaiko darbinių ginčų, bet pavyksta greitai surasti kompromisą. Mes vienas kitą papildome – ir pasidalijame patarimais, ir nuduodam velnių“, – kalbėjo pusbroliai.

Paklausti, kokią vienas kito savybę vertina labiausiai, dueto nariai ir vėl prakalbo unisonu. Titas pagyrė Beno žinias, o Benas – Tito išmintį. Titas sakė, kad Benas labiau apsiskaitęs, o Benas patikino, kad apsiskaitę abu, tik skirtingomis temomis, todėl vienas kitą puikiai papildo.

Pusbrolių arkliukas – lyrinės dainos. Būtent tokia ir jų eurovizinė viltis „No“. „Kai dainuojame, mėgstame dainą išjausti. Atrodo, kad kartais būtent tuo žmones ir užkabiname“, – kalbėjo Titas ir Benas.

Su daina „Shadows“ atrankoje dalyvaujanti Milita Daikerytė portalui LRT.lt sakė prieš pasirodymą mėgstanti susikaupti, užsidaryti savo burbule.

„Dažniausiai koncerto dienos išvakarėse laiką leidžiu ramiai, susitelkiu į savo mintis, pasirodymą. Dienos, kai vyksta pasirodymas, stengiuosi nesureikšminti, noriu, kad ji būtų natūrali, o susikoncentravimas vien į pasirodymą nekeltų papildomos įtampos. Na, o prieš pat pasirodymą man svarbiausias dalykas – pabuvimas su savimi, vienai. Galbūt kažkam padeda prasiblaškymas, o man svarbu, kad galėčiau ruoštis savo privačioje erdvėje. Man tai padeda susitelkti, nesiblaškyti, negirdėti pašalinių dalykų“, – pasakojo Milita.

Po pasirodymo atlikėja sakė, kad dainuodama savo dainą jaučiasi esanti savo vietoje ir tinkamu laiku, o pandemija nors pasiruošimą atrankai ir pakoregavo, jos neišgąsdino.

„Ruošiantis tikrai buvo trikdžių. Pradedant nuo kostiumo siuvimo – kadangi nedirbo daug vietų, buvo mažesnės galimybės rinktis medžiagas, baigiant įrašų studija – kai, atėjus dainos įrašymo dienai, dalis komandos narių darėsi COVID-19 testus, buvo saviizoliacijoje ir pan.“, – kalbėjo dainininkė.

Nors nužengusi nuo scenos Milita išliko savikritiška ir sakė, kad po kiekvieno pasirodymo atrodo, jog kitą sykį pavyktų 10 kartų geriau, ji sakė tiesiog esanti dėkinga už galimybę būti scenoje. „Tuo ir žavi scena, ji – nesuvaidinta ir nesuplanuota. Ypač „Eurovizija“, čia visi dainuoja gyvai. Kaip pasiseka, tą ir mato žiūrovai“, – šypsojosi Milita.

„Eurovizija“ yra šventė, o jei tu joje dalyvauji, tai šventė dešimt kartų didesnė“, – su tokiu nusiteikimu bandyti laimės į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką atėjo grupė „Black Spikes“ drauge su atlikėja Indre Launikonyte. Merginų būrys nustebino tiek savo daina „Don`t tell me“, tiek sceniniu įvaizdžiu. Nemažai agresijos – taip jų pasirodymą vėliau įvertino komisija.

Spygliuotos karūnos, ryškus grimas, ilgi, aštrūs nagai, įspūdingi ir ryškūs kostiumai – vokalistės portalui LRT.lt sakė, kad jų įvaizdžiu rūpinosi užnugaryje stovinti stipri komanda. „Mūsų įvaizdis simbolizuoja moterišką stiprybę. Ne tik švelnumą, bet ir aštrumą“, – sakė atlikėjos.

Paklaustos apie labiausiai įstrigusius visų laikų „Eurovizijos“ pasirodymus, merginos ėmė vardyti: „Lordi“, Loreen, Ruslana… Aišku – tikrai ne lyriški pasirodymai.

„Man scena yra energija ir išsilaisvinimas, todėl baladės žanre mane sutiksi retai. Mūsų daina taip pat energinga, į pasaulį sklinda per žmonių įkvėpimą ir gyvybę“, – po pasirodymo kalbėjo I. Launikonytė.

Voldemars Petersons – nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų senbuvis, šįkart ant scenos žengęs ne vienas, o su tvirtu grupės užnugariu. „Kasmet jauti, kad daugiau subręsti, patobulėji. O šiemet ir daina gimė tokia labiau į „Eurovizijos“ pusę“, – atlikęs dainą „Never Fall For You Again“ portalui LRT.lt sakė V. Petersons. Pasirodymui nesukliudė ir sveikatos problemos – atlikėjas sakė šiuo metu turintis skrandžio bėdų.

Daina apie nelaimingą meilę, garsiai ir daug sykių kartojamas pažadas daugiau nebemylėti – gal žodžius padiktavo skausmingos asmeninės patirtys? V. Petersons tik nusišypso: ne, bet dainos atsiradimo istorija ne mažiau įdomi.

„Vieną dainos eilutę, kai dar nebuvo visų žodžių, tiesiog nugirdo mano mokinė, su ja repetavome Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, kuriame dirbu. Ji sako: „Va, šita tokia eurovizinė.“ Pasiūliau jai bandyti dainuoti duetu, bet šiai dainai nepavyko gerai suderinti balsų, todėl išrutuliojau kūrinį vienas, o mokinė pasiūlė dainos temą – apie slegiančius santykius, nuo kurių bandai pabėgti, bet įklimpsti vis iš naujo“, – pasakojo V. Petersons.

Donata Virbilaitė taip pat nebe naujokė, net pati nebesuskaičiuoja, kiek sykių lipo ant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenos. Tiesa, šiemet jos pasirodymas „The Way I Am“ – visai kitoks nei praėjusiais metais, o ir akcentus stengiamasi dėti kitur.

„Pernai buvo visai kitoks tipažas. Tai buvo teatras, jis, deja, liko nesuprastas, nes visi žiūrėjo į mano suknelę, kuri buvo per trumpa. Šiemet – kitaip. Daina jausminga, man labai artima ir mano gyvenime labai reikalinga, joje man norėjosi būti tokia, kokios žiūrovai dar nėra matę, kokia būnu už uždarytų durų“, – portalui LRT.lt kalbėjo Donata.

Pasirodžiusi tuščioje salėje be žiūrovų ir komisijos narių, atlikėja sako nepajutusi didelio skirtumo. „Principas panašus, nes dainuodami žiūrovams jų taip pat beveik nematome, mat būna įjungta labai daug šviesų. Ir nors scenoje esu ne vienus metus, kai pasako, kad įjungiamos kameros, atsiranda ir jaudulio“, – atviravo dainininkė.

Paklausta, ar nenusimintų, jei „Eurovizija“ vyktų nuotoliniu būdu, Donata tik šyptelėjo: „Nuotoliniu būdu jau esame pripratę daryti viską. Esu apimta euforijos, kad dabar gavau progą išeiti iš namų.“

Karantinas nekliudo ir svajonės patekti į didžiąją sceną šiemet siekiančiam Thomukui 1, jis sudainavo dainą apie norus „Wish“. Atlikėjas portalui LRT.lt sakė, kad pasirodyti tuščioje salėje jam ramiau, jausmas toks, lyg repetuotų namuose.

„Apskritai manau, kad karantinas – puiki proga visiems, ne tik vaikams, kurie nuo mažų dienų naudojasi kompiuteriais, suprasti, jog internetas atveria daug durų. Nuotoliniu būdu vykstanti „Eurovizija“ gali būti geras formatas, leidžiantis kurti performansus, pavyzdžiui, su papildytos realybės elementais. Taip kiekvienas numeris būtų ne kaip gyvas pasirodymas, o muzikinis klipas“, – mintimis dalijosi Thomukas 1.

Dainą apie meškiną „I Love My Bear“ atlikę grupės „Twosome“ nariai po pasirodymo portalui LRT.lt sakė likę itin patenkinti tuo, kaip pavyko suskambėti ant scenos. „Nusimintume, jei „Eurovizija“ vyktų nuotoliniu būdu. Todėl nebijome, jei šį kartą nelaimėsime“, – šmaikštavo grupės nariai. Scenoje jiems kompaniją palaikė ir apdainuojama meška, ir vienaragis.

Grupė „BE U“ – ne tik debiutuojantys nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai, bet ir tikrų tikriausi Šilutės krašto ambasadoriai. Nors šiuo metu gyvena Vilniuje, visi penki grupės nariai sako nepamirštantys gimtinės.

„Ten likę tėvai, seneliai. Iš savo krašto visada jaučiame palaikymą, o kadangi Šilutę labai mylime, tai ir mes visada ją palaikome“, – portalui LRT.lt sakė grupės „BE U“ nariai.

Scenoje jie skamba kaip gerai suderintas instrumentas, o gyvenime taip pat yra neišskiriami. „Esame artimi draugai, pažįstami jau daugiau nei pusę savo gyvenimo, o kai kurie iš mūsų – ir pusbroliai“, – šypsojosi muzikantai, laimę „Eurovizijoje“ bandantys su daina apie meilę sau „Love Yourself“.

Atlikėjai neslėpė – būtų labai apmaudu, jei šių metų „Eurovizija“ vyktų nuotoliniu būdu. Nors tam ir yra visos techninės galimybės, tikrąją renginio dvasią per ekraną pajusti sunkiau.

Dar viena nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos naujokė – Martyna Jezepčikaitė, komisijos nariui Vytautui Bikui iš pirmo žvilgsnio ji priminė pasaulinio lygio atlikėją Arianą Grande. „Nuotaikos – puikios. Žengtas geras pirmasis žingsnis“, – nulipusi nuo scenos portalui LRT.lt sakė atlikėja.

Jos daina „Thank You Very Much“ – apie nevykusią meilę. „Tai – stiprių moterų daina. Labai tikiuosi, kad ji įsės klausytojui į ausį ir atspindės jo jausmus“, – kalbėjo Martyna. O jai pačiai tikrą jausmų audrą sukėlęs visų laikų įsimintiniausias dainų konkurso pasirodymas – Izraelio atstovės Nettos daina „Toy“.

„Manau, kad ir koks būtų laidos formatas, „Eurovizija“ – puikus renginys nepriklausomai nuo to, kokioje platformoje jis vyks“, – kalbėjo Martyna.

Kaip visiems dalyviams sekėsi pasirodyti pirmajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etape, skaitykite čia.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atranka „Pabandom iš naujo“ – jau šį šeštadienį, sausio 16 d., 21 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt