Muzika

2020.11.17 16:21

Apsispręsta dėl 2021-ųjų „Eurovizijos“ konkurso pusfinalių: paskelbta, kuriame iš jų pasirodys Lietuva

LRT.lt2020.11.17 16:21

„Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga antradienio popietę pranešė, kokia tvarka skirtingų šalių atlikėjai bus suskirstyti į šio konkurso, vyksiančio kitų metų gegužę, pusfinalius.

Po dėl COVID-19 pandemijos padarytos metų pertraukos „Eurovizijos“ dainų konkursas 2021-ųjų gegužės 18-22 dienomis įvyks Nyderlandų Roterdamo „Ahoy“ arenoje. Jame rungsis 41 šalies, tarp jų – ir Lietuvos, dainininkai.

Tradiciškai iki konkurso likus keliems mėnesiams traukiami burtai, kurie lemia, kuriuose pusfinaliuose pasirodys šalių atlikėjai.

Šešių šalių atlikėjai – konkurso šeimininkų Nyderlandų ir didžiausiomis sumomis konkursą finansuojančių Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos – atstovai be kovų pusfinaliuose keliaus į finalą.

Antradienio popietę „Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga paskelbė, kad nusprendė nerengti naujos burtų traukimo ceremonijos ir pasinaudoti 2020-ųjų „Eurovizijai“ ištrauktų burtų rezultatais.

Tai reiškia, kad Lietuvos atstovai pasirodys pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks kitų metų gegužės 18-ąją.

Jame taip pat dainuos Šiaurės Makedonijos, Baltarusijos, Švedijos, Slovėnijos, Australijos, Airijos, Rusijos, Norvegijos, Kipro, Kroatijos, Azerbaidžano, Maltos, Izraelio, Ukrainos, Rumunijos ir Belgijos atlikėjai.

Iš šių 17 šalių į finalą pateks 10. Šiame pusfinalyje balsuos ne tik išvardytų šalių, bet ir Vokietijos, Italijos ir Nyderlandų žiūrovai ir komisijos.

Kaip skelbta anksčiau, „Eurovizijos“ konkursas 2021-aisiais būtinai įvyks, jam ruošiami net keli scenarijai.

Tuo atveju, jei įprastu būdu „Euroviziją“ rengti trukdytų koronaviruso pandemija, numatyti variantai konkursą rengti su mažesniu žiūrovų skaičiumi, be žiūrovų arba nuotoliniu būdu, atlikėjams kūrinius pristatant iš savo šalių TV studijų.

Lietuvos atranka į „Euroviziją“ prasidės kitų metų sausį. Šiuo metu jau priimamos atlikėjų ir dainų kūrėjų paraiškos.

Taip pat skaitykite