Muzika

2020.10.23 17:59

2021-ųjų „Eurovizijoje“ Islandijai atstovaus šįmet daug dėmesio sulaukusi grupė „Daði & Gagnamagnið“

LRT.lt2020.10.23 17:59

Šįmet kaip vieni galimų dėl COVID-19 neįvykusio „Eurovizijos“ konkurso laimėtojų minėti islandai „Daði & Gagnamagnið“ savo šalies garbę konkurse gins kitais metais.

Tai grupės lyderis Daði Freyras internete paskelbė penktadienį, pristatydamas paskutinius šių metų savo eurovizinės dainos „Think About Things“ remiksus.

Gandai, kad Islandijos visuomeninis transliuotojas RUV nusprendė pasiūlyti „Daði & Gagnamagnið“ be atrankos keliauti į „Euroviziją“, sklandė keletą dienų.

Berlyne gyvenančio islandų muzikos kūrėjo ir prodiuserio Daði Freyro įkurtos grupės kūrinys „Think About Things“ sulaukė daug dėmesio ir buvo minimas kaip vienas pagrindinių pretendentų laimėti „Euroviziją“ – greta lietuvių „The Roop“ ir rusų „Little Big“ dainų.

Anot grupės lyderio D. Freyro, jo suburta grupė scenoje simbolizuoja svečius iš ateities ir kosmoso, kurie atkeliauja į mūsų laikus, kad pasaulį išgelbėtų savo stebuklingais šokio judesiais.

Dainos „Think About Things“ tekstas anglų kalba (islandiškoji kūrinio versija turi kitus žodžius) yra skirtas dainininko dukrai, gimusiai pernai pavasarį. Žodžiai – apie jausmą, matant kūdikio reakciją į aplinką ir naują pasaulį.

Būgnais, pianinu ir bosine gitara grojantis islandas praeityje muzikavo grupėje „RetRoBot“ ir yra pelnęs geriausio Islandijos elektroninės muzikos atlikėjo titulą.

Dėl COVID-19 atšaukus gegužę turėjusią vykti „Euroviziją“, kitų metų gegužę Roterdame turės skambėti naujos dainos. Lietuvos atranka į „Euroviziją“ įvyks kitų metų pradžioje.

Europos transliuotojų sąjunga žada, kad 2021 metų gegužę „Eurovizija“ būtinai įvyks – net jei konkursas turės vykti distanciniu, televizijos tilto būdu.

Taip pat skaitykite