Muzika

2020.05.13 11:23

Jauna dainininkė Milėja pristato naują kūrinį: nuo patyčių iki žinomo prodiuserio pasiūlymo

LRT.lt 2020.05.13 11:23

Dainininkė Milėja šiandien pristato naują singlą – „Higher”. Ši daina, teigia atlikėja, yra stipri ne tik savo žinute, bet ir istorija, slypinčia už jos.

Projekto „Lietuvos balsas. Vaikai” pirmojo sezono nugalėtoja Milėja, spalį išleidusi kūrinį „Leiskit”, dainos žodžiais prašė patikėti ja ir jos dainomis. Vis dėlto keturiolikmetė iš savo bendraamžių muzikos mokykloje sulaukė ne tik komplimentų, bet skaudžių žodžių, privertusių kuriam laikui sustoti ir sudvejoti savimi.

„Sulaukiau komentarų, kad pradinukai dainuoja ar groja geriau už mane ir man net neverta bandyti. Ėmiau manyti, kad esu nieko verta, pradėjau nekęsti savęs ir muzikos. Tai mane taip slėgė, kad būtinai reikėjo rasti kokią nors išeitį. Sprendimas buvo į viską pažvelgti iš kitos pusės: nebesitikėti, kad man atspirtį duos kitų tikėjimas, o imti pačiai savimi tikėti. Taip pradėjau rašyti tekstą, kuris man tapo pradžia ir simboliu atsiribojimo nuo mane pačią užgniaužiančių kažkieno pasakytų žodžių ir veiksmų”, - sako dainininkė.

Milėjai ieškant melodijos savo parašytiems žodžiams, ji buvo pakviesta pasirodyti viename televizijos renginyje. Kelios minutės scenoje nulėmė tolimesnį atlikėjos dainos likimą. Jaunos atlikėjos balsu susižavėjo Lietuvoje ir Londone kuriantis muzikos prodiuseris Asafas Yehuda (dainininkės Evgenyos Redko vyras ir bendražygis), kuris pasiūlė jai parašyti kūrinį.

„Nulipusi nuo scenos pirmiausia net nesupratau, kad Asi kalbėjo su manim. Labai sutrikau, bet po to suvokiau, kad galimybė dirbti su muzikos prodiuseriu, sukūrusiu ne vieną Lietuvoje puikiai žinomą dainą, pasitaiko itin retai!” – sako Milėja.

Fenomenalu, kad, nors „Higher” buvo sukurta vos per 23 dienas, pirmoji dainos versija buvo visai kitokia, nei ją girdime šiandien. Pasak Asafo, pirmoji kūrinio versija buvo kur kas nostalgiškesnė ir skambėjo neblogai, tačiau neatrodė, kad daina skirta Milėjai, o Milėja – esamai melodijai.

Komanda kaltino karantino sąlygas ir balso įrašus, kuriuos Milėja įrašydavo telefonu, neturint galimybės susitikti studijoje. Vis dėlto nei apsunkintos dainos įrašų sąlygos, nei kiti trikdžiai nesutrukdė Milėjos balsui suskambėti naujoje Asafo sukurtoje „Higher” versijoje – mažiau emocingoje, daugiau leidžiančioje parodyti balso ir asmenybės stiprybę.

„Didžiausias iššūkis buvo susitvarkyti su savimi. Kūrinio tekstas puikiai atspindi, ką neseniai išgyvenau. Kuriant „Higher”, visa tai turėjau pajusti iš naujo. Kai Asi atsiuntė naują singlo versiją ir paminėjo, kad vietoj neigiamų prisiminimų verčiau rinktis galią bei tvirtybę, manau, mano balsas savaime suskambėjo daug stipriau. Ėmiau dainuoti ne apie tai, kas buvo, o apie tai, kokia esu dabar”, – pasakoja Milėja.

Beje, dainos vizualas taip pat atspindi žodžių prasmę. Viso kūrinio metu laiptais kopiantis angelas simbolizuoja, kad dažnai verta rinktis sudėtingesnį kelią. Jis sustiprina, išmoko ir užaugina, o, kai kopti tampa per sunku, svarbu prisiminti ant menčių augančius sparnus.