Naujienų srautas

Muzika2020.03.18 19:08

Europa liūdi dėl neįvyksiančios „Eurovizijos“: vieni sprendimą laiko tinkamu, kitiems sunku susitaikyti

LRT.lt 2020.03.18 19:08

Trečiadienį Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad gegužę Roterdame, Nyderlanduose turėjęs įvykti „Eurovizijos“ dainų konkursas atšauktas dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos. Nors gandai apie neįvyksiantį renginį sklandė jau kurį laiką, paskelbus žinią daugelis konkurso gerbėjų liko priblokšti.

Vienas garsiausių tinklaraščių apie „Euroviziją“ „wiwibloggs“ skelbia, jog žinią apie pirmą kartą istorijoje atšauktą dainų konkursą buvo galima nujausti. „Tai – naujiena, kurios „Eurovizijos“ gerbėjai labai bijojo“, – rašoma tinklaraštyje.

„Net „Eurovizija“ negali įveikti koronaviruso“, – rašo „Hollywood Reporter“, paskelbęs apie atšauktą dainų konkursą.

Žiniai apie atšaukiamą dainų konkursą pasirodžius „Eurovizijos“ feisbuko paskyroje, konkurso gerbėjai susiskirstė į dvi stovyklas. Vieniems EBU priimtas sprendimas atrodo teisingas ir savaime suprantamas, kitiems – ne.

„Labai liūdna, bet tai – teisingas sprendimas“, „Labai liūdna žinia visai „Eurovizijos“ šeimai, tačiau mūsų visų sveikata ir saugumas yra svarbesni“, – feisbuke liūdesį reiškė konkurso gerbėjai.

Kai kurie komentatoriai nieko nelaukę ėmė kritikuoti EBU sprendimą ir žerti pasiūlymus, kur ir kaip būtų galima surengti „Euroviziją“.

„Kvailas sprendimas. Juk konkursą buvo galima atidėti“, „Tegu dainos lieka tos pačios! Būtų labai gaila, jeigu jų neišgirstume kitais metais“, – nuogąstavo konkurso gerbėjai.

Tviteryje „Eurovizijos“ dainų konkurso įrašas taip pat sukėlė audringas reakcijas. „Kodėl atlikėjai negali atlikti pasirodymų iš studijų savo šalyse be žiūrovų?“, – klausė ne vienas žmogus.

„Kada atgausime pinigus už bilietus?“ – šis klausimas kilo taip pat ne vienam konkurso gerbėjui.

Kaip įprasta, socialinėje erdvėje netrūko ir šmaikščių replikų. „2020-ųjų „Eurovizija“ atšaukta: pasaulio pabaiga artėja“, – skelbiama viename tviterio įraše.

Socialiniuose tinkluose netrūksta ir raginimų nugalėtojais paskelbti Islandijos atstovus. „Neeee! Tai pati didžiausia trofėjaus vagystė nuo... kažkada. Koronaviruse, nejau neturi gėdos?“, – retoriškai klausia islandų gerbėjai.

Šių metų Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ „The Roop“ portalui LRT.lt sakė, jog ši žinia grupę nuliūdino. „Keista ir liūdna. Nes Lietuva praranda didelę tikimybę rengti „Euroviziją“, – sakė grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą