Naujienų srautas

Muzika2020.03.18 16:38

Audrius Giržadas apie atšauktą „Euroviziją“: kokios dainos ir kur kitais metais skambės – dar svarstoma

Trečiadienį paskelbta, kad dėl koronaviruso pandemijos atšaukiamas gegužę suplanuotas „Eurovizijos" dainų konkursas, turėjęs vykti Roterdame. Tai pirmas toks įvykis konkurso istorijoje. LRT vyriausiasis prodiuseris ir Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas sako, kad dar prieš mėnesį tokią naujieną būtų buvę sunku net įsivaizduoti.

LRT TELEVIZIJOS telefonu pakalbintas A. Giržadas teigė, kad šis Europos transliuotojų sąjungos (EBU) po dviejų dienų posėdžiavimo priimtas skaudus sprendimas – tik pradžia. Aišku tik tiek, kad kitas konkursas vyks 2021-aisiais, tačiau kurioje šalyje, kuriame mieste ir kokios dainos – naujos ar šiemet išrinktos – jame skambės dar bus sprendžiama ateityje EBU posėdžiuose.

Variantų, kaip šiemet galėtų vykti „Eurovizija“ buvo įvairių – be žiūrovų, teletiltais ir nuotoliniu būdu, galėjo būti pakeista renginio data. A. Giržadas spėja, kad skaudžiausias scenarijus, ko gero, pasirinktas atsižvelgiant į sparčiai blogėjančią padėtį Nyderlanduose ir visoje Europoje bei pandemijos statistiką.

Pasak A. Giržado, „Eurovizijos“ taisyklės nėra iškaltos akmenyje, todėl galės būti keičiamos, mat koronaviruso pandemija – dalykas, su kuriuo pasaulis dar nėra susidūręs.

Lietuvos atstovus, grupę „The Roop“, „Eurovizijos“ ekspertai ir lažybininkai laikė vienais favoritų laimėti šių metų konkursą. Dar trečiadienio rytą lažybininkų prognozių lentelėje lietuviai užėmė trečiąją vietą.

Grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius portalui LRT.lt sakė, kad grupė savo poziciją išdėstys oficialiame pranešime, bet neslėpė, jog nusiminė.

„Keista ir liūdna. Nes Lietuva praranda didelę tikimybę rengti „Euroviziją“, – sakė atlikėjas.

Jam antrino ir A. Giržadas: „Aš turėjau daug vilčių, kaip ir Vaidotas, jei ne laimėti, tai bent jau būti pirmosiose vietose. Bet ką padarysi. Tokio dalyko niekas nesitikėjome. Bet mes visi pripažįstame, kad „The Roop“ buvo to verti ir mes jiems už tai labai dėkingi.“

„Giliai apgailestaudami pranešame, kad „Eurovizijos“ dainų konkursas Roterdame atšaukiamas.

Per šias savaites svarstėme įvairius alternatyvius variantus surengti konkursą“, – paskelbė Europos transliuotojų sąjunga.

Apgailestaujama, tačiau koronaviruso grėsmė nepaliko jokių realių galimybių surengti „Eurovizijos“ konkursą šįmet.

Užsiminta, kad su Nyderlandų transliuotoju ir Roterdamo miesto valdžia bus toliau diskutuojama dėl galimybės konkursą ten pat surengti 2021 metais.

Kol kas nėra žinoma, ar jame skambėtų dainos, atrinktos šių metų konkursui.

Lietuvai šįmet „Eurovizijoje“ turėjo atstovauti grupė „The Roop“ su daina „On Fire“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas, gegužės 12-16 dienomis planuotas Roterdame, pastarąją savaitę buvo po gerbėjų didinamuoju stiklu.

Pasaulį užklupus koronaviruso pandemijai, daugelyje Europos šalių įvestas karantinas, draudžiami renginiai, uždarytos mokyklos ir kitos įstaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi