Muzika

2020.02.09 00:02

Broliukai latviai išsirinko atstovą „Eurovizijoje“ – į Roterdamą keliaus ir Lietuvoje žinoma atlikėja

komisijoje – Gerūta Griniūtė

Latvija savo atstovą „Eurovizijoje“ išsirinko savaite anksčiau nei mes – kai LRT TELEVIZIJOS eteryje virė antrojo pusfinalio kovos, latviai įtemptai stebėjo savo atrankos finalą. Į Roterdamą Latvija išsiuntė Lietuvai gerai žinomą atlikėją Samantą Tiną su daina „Still Breathing“.

Latvijai Roterdame atstovaus atlikėja Samanta Tina, neretai koncertuojanti ir Lietuvoje, o prieš kelis metus dalyvavusi ne viename lietuviškame muzikiniame televizijos projekte. Ji pasirodė „Lietuvos balse“, vėliau – projekte „Žvaigždžių duetai“ kartu su šokėju, pasaulio čempionu Tadu Rimgaila.

Tai šeštasis kartas, kai atlikėja bandė savo laimę atrankoje, o arčiausiai pergalės ji buvo 2013-aisiais, kai su daina „I Need a Hero“ užėmė antrąją vietą ir 2014-aisiais, kai su daina „Stay“ liko trečia.

Muziką dainai „Still Breathing“ sukūrė pati Samanta Tina, o žodžius parašė 2015-aisiais Latvijai „Eurovizijoje“ atsotvavusi Aminata Savadogo, su daina „Love Injected“ užėmusi šeštąją vietą. Aminata sukūrė ir dainą „I am Like a Wolf“, su kuria 2017-aisiais Aistė Pilvelytė užėmė 2-ąją vietą Lietuvos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

Samanta Tina – 21-oji Latvijos atstovė „Eurovizijoje“.

Latvijos nacionalinė atranka vadinasi „Supernova 2020“ ir šiemet ji buvo gerokai sutrumpinta – per televiziją žiūrovai galėjo stebėti tik finalą. Nacionalinis šalies tranliuotojas LTV iš viso sulaukė 83 dainų, iš kurių atrinko 26 geriausias.

Atlikėjai gyvai pristatė savo kūrinius ekspertų komisijai, kuri galiausiai išrinko devynis finalininkus.

Nors ir finalo pasirodymus stebėjo komisija, jų balsas buvo tik patariamasis – kas keliauja į Roterdamą sprendė televizijos žiūrovai, balsavę telefonu. Beje, komisijoje buvo svečių iš užsienio, viena jų – žurnalistė, LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

Samanta Tina buvo viena iš jos favoričių. Ji taip pat gyrė atlikėjo Miks Dukurs bei atlikėjos Annos pasirodymus.

„Susumavus vakarą – 9 pasirodymai, 9 skirtingos dainos, skirtingi ir atlikėjų pasiruošimo lygiai. Laimėtoja, mano nuomone, ryškiai išsiskyrė iš kitų dalyvių. Tiesa, komisija, kurios nariai – latvis Artis Dvarionas iš Latvijos radijo, Estijos radijo atstovė Maarja Merivoo-Parro, suomis Petri Mannonen, Universal Music Group atstovas ir aš, SUPERNOVA konkurse komentavo pasirodymus, bet balsų neskyrė.

Sprendimas visiškai atiduotas į žiūrovų rankas. Įdomi patirtis“, – iškart po finalo Latvijoje portalui LRT.lt pasakojo Gerūta.