Muzika

2020.02.08 20:59

„Eurovizijos“ atrankos finale – dar 4 atlikėjai, ant scenos – arši kova, senas močiutės televizorius ir antrasis „Kūjelis“

atnaujinta 22:53
LRT.lt2020.02.08 20:59

Kovodami dėl vietos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale dalyviai pasitelkė geriausius savo ginklus – kažkas ant scenos atsinešė seną močiutės televizorių, kažkas pasikvietė brolį ar geras drauges. Tačiau kitą šeštadienį atrankos finale išvysime tik keturis šio vakaro dalyvius, pelniusius daugiausia žiūrovų ir komisijos palaikymo.

Vietą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale užsitikrino dar praėjusį šeštadienį užsitikrino Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop ir KaYra. Po šio vakaro prie jų prisijungė Monique, Monika Marija, MEANDI, „The Backs“.

Vakaro pabaigoje, susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, jie buvo paversti euroviziniais balais. Dalyviai, surinkę daugiausiai, keliauja į finalą. Šįkart vakaro favorite tapo Monika Marija.

Antrojo pusfinalio komisijoje – LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, dainininkė, vokalo dėstytoja, grupių „Empti“ ir „Pieno lazeriai“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautorius Jievaras Jasinskis, prodiuseris, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Leonas Somovas, žurnalistė ir televizijos bei radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

Antrajame pusfinalyje turėjo pasirodyti devyni dalyviai, tačiau dėl sveikatos problemų iš atrankos pasitraukė atlikėja Evgenya Redko, atlikusi dainą „Far“.

Šį vakarą ant scenos iš naujo bando aštuoni dalyviai, įveikę pirmojo atrankos etapo slenkstį. Po poros metų pertraukos karjeroje sugrįžęs Saulius Šemiotas-MEANDI džiaugėsi, kad pasirodžius atrankoje vėl padaugėjo žmonių, besidominčių jo muzika, o dažnam MEANDI bei jo daina „Drip“ yra ir savotiškas atradimas.

Eurovizija 2020. MEANDI – „Drip“

Nors prieš tai ant scenos pasirodęs dalyvis tik šiek tiek patobulino savo pasirodymą, Agnė Šiaulytė-Petunija su kūriniu „Show Ya“ grįžo gerokai pasikeitusi – pasirinko dainai labiau tinkanti įvaizdį, pasikvietė kelias drauges, pasirodymui suteikusias daugiau gyvumo ir daugiau skambesio. „Jos mane lydi ir gyvenime, todėl drąsiau ir smagiau su jomis būti scenoje“, – sakė Petunija.

Eurovizija 2020. Petunija – „Show Ya“

Filmavimo dieną Germanas Skoris turėjo ne tik galvoti apie tai, kaip kuo geriau pasirodyti, bet turėjo pakovoti ir su atsinaujinusiais nugaros skausmais. Jis sakė, kad atlikėjams taip būna, tačiau jis nė neketino leisti skausmui sutrukdyti. „Show must go on“, – sakė jis ir nešinas gitara pasirodė ant scenos.

Daina „Chemistry (Breaking Free)“ – savotiškas G. Skorio sugrįžimas. Nors jis niekada nebuvo nustojęs kurti ir prodiusuoti muzikos, tačiau šešeris metus nekūrė sau dainų.

Kadangi G. Skoris yra ir šios dainos atlikėjas, ir kompozitorius, ir prodiuseris. „Tai reiškia, kad dainoje esu tikras ir niekas man nenurodinėja, kita vertus, neturiu su kuo pasitarti“, – su šypsena jis sakė dalyvius kalbinančiai Ievai Zasimauskaitei.

Eurovizija 2020. Germanas Skoris – „Chemistry (Breaking Free)“

„Pasijutau laimės kūdikiu, nes mano daina sulaukė palaikymo. Tai buvo ir motyvacija repetuoti toliau“, – pasakojo atlikėja Monika Pundžiūtė-Monique, laikoma viena iš atrankos favoritų. Tiesa, ji sako, kad pasirodymas ant scenos nesibaigia – daugybė darbo laukia repeticijose, o kasdien lydi skirtingos emocijos. Atlikėja neslėpė, kad netrūko ir ašarų.

Šį vakarą jos ginklas – daina „Make Me Human“, kurią sukūrė kompozitorius V. Bikus, kurio dvi dainos didžiojoje „Eurovizijoje“ jau skambėjo (Monikos ir Vaido „This Time“ ir I. Zasimauskaitės „Kol myliu“).

Eurovizija 2020. Monique – „Make Me Human“

Po pirmųjų keturių pasirodymų žodis atiteko komisijai. R. Zilnys MEANDI dainą vadino hiphopo „Mažule“, nestokojančia humoro. „Geras pasirodymas yra tas, kurį smagu žiūrėti net ir tada, kai sugenda televizoriaus garsas, o MEANDI pasirodymas – būtent toks“, – sakė jis. R. Zilniui patiko dainos skambesys, tačiau pasirodymas jam priminė mergvakario vakarėlį, o atlikėja dar nepasiruošusi vykti į didžiąją „Euroviziją“.

Užjautęs G. Skorį dėl patiriamo skausmo, Ramūnas sakė, laukiantis, kad jis sugrįš ir pagyrė jo dainą. Nors R. Zilnys sakėsi nesantis didelis dainos „Make Me Human“ gerbėjas, šis pasirodymas, jo nuomone buvo ryškiausias iš pirmų keturių.

„Net jei dingų garsas, ir Monique pasirodymas būtų įdomus žiūrėti, – kalbėjo G. Griniūtė. Petunijos ir G. Skorio dainos komisijos narei taip pat patiko. „Germanai, kad ir kas bebūtų su tavo nugara, to tikrai nesimatė. Buvo stiprus pasirodymas“, – sakė ji.

L. Somovas gyrė Monique ir MEANDI pasirodymų vizualinę pusę, gyrė pasirodymų užbaigtumą. „Germano kūrinys man taip pat patiko, patinka, kai atsiranda skirtingesnius žanrus“, – sakė jis.

Kaip ir R. Zilnys, G. Griniūtė ir L. Somovas, taip ir G. Kilčiauskienė ir J. Jasinskis išskyrė Monique, kaip favoritę.

Antrąją vakaro dalį pradėjo atlikėjas Rokas Povilius su daina „Vilnius Calling“. Jis patikino, kad šį kūrinį įkvėpė ne „LT United“ eurovizinis pasirodymas, o kunigaikštis Gediminas ir jo kreipimasis į Europą. Beje, ant scenos jis atsinešė ir seną televizorių, priklausiusį jo močiutei. Taip jis norėjo priminti laikus, kai pirmieji Lietuvos atlikėjai išvyko į „Euroviziją“ ir visi prie ekranų stebėjo jų pasirodymus.

Po pirmojo savo pasirodymo atrankoje turėtų važiuoti lietuvių autoriaus kūrinys, tad ant pusfinalio scenos jis žengia su savo kūrybos daina.

Eurovizija 2020. Rokas Povilius – „Vilnius Calling“

Monika Marija pasakojo, kad po to, kai ji sudalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, į ją dėmesį atkreipė ir užsienio kūrėjai. „Praėjusiais metais turėjau daugiau koncertų nei kada anksčiau ir kai dainavau dainą „If I Leave“ klausytojams labai patiko. Nežinau kodėl, bet šis, trečiasis kartas, nacionalinėje atrankoje yra ir mano mėgstamiausias“, – sakė Monika Marija.

Ji pridūrė, kad net jei į Roterdamą ir neišvažiuos, ji jau gavo geriausią apdovanojimą – publikos meilę.

Pirmojoje atrankų laidoje atlikėja tapo ir komisijos, ir žiūrovų favorite, tad surinkusi daugiausia eurovizinių balų užtikrintai žengė į pusfinalį.

Eurovizija 2020. Monika Marija – „If I leave“

Tarp Oksfordo ir Vilniaus, tarp matematikos ir muzikos gyvenantis Andrius Vaicenavičius, prisistatantis Andy Vaic vardu, sako, kad muzika – puiki veikla, padedanti atsiriboti nuo mokslinio darbo ir jį įvertinti iš naujo. „Kai buvau antrakursis Oksforde mes su broliu įkūrėme grupę „Kūjeliai“, tačiau dėl to mokslai nenukentėjo – mano magistrinis darbas buvo pripažintas geriausiu.

Dabar tęsiu doktorantūros studijas, taip pat rengiu koncertinį turą Oksforde“, – pasakojo A. Vaicenavičius, nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujantis su savo kūrybos daina „Why Why Why“.

Eurovizija 2020. Andy Vaic – „Why why why“

Ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos jau stovėjusios Jurijaus pritariančiosios vokalistės Berta, Eglė, Silvija ir Algė susibūrė į grupę „The Backs“ ir nacionalinėje atrankoje dalyvauja su daina „Fully“.

Merginos pasakojo, kad visos jos labai skirtingos, todėl viena kitą papildo ir ant scenos žengia su keturguba energija, o jas vienijanti jėga – muzika.

Eurovizija 2020. „The Backs“ – „Fully“

„Aštuoni dalyviai – vietos tik keturios. Matau tris labai stiprius pasirodymus, ypač vieną. Kai kuriems dar ne laikas į „Euroviziją“, – sakė G. Kilčiauskienė. „Monika Marija pasirodė ryškiai, Roko Poviliaus daina man patiko, o Andy Vaic ir „The Backs“ pasirodė geriau nei praėjusį kartą“, – trumpai dėstė L. Somovas.

Kaip pastebėjo J. Jasinskis, abu ketvertai turi savas lyderes, tačiau antrasis ketvertukas buvo silpnesnis už pirmąjį. „Monika Marija buvo išskirtinai gera, šauniai skambėjo ir jos pritariantieji vokalistai. Pasijutau kaip gerame koncerte“, – kalbėjo J. Jasinskis, pagyręs „The Backs“ ir R. Poviliaus dainą, tačiau turėjęs šiokių tokių pastabų Andy Vaic vokalui.

„Net mano katė ir kaimynų žiurkėnas, manau, yra įsitikinę, kad Monique ir Moniką Mariją išvysime finale, tačiau, kas bus kiti du dalyviai – nuspėti sunku. Čia intriga ir net neįsivaizduoja kitus du kelialapius“, – dar prieš paskelbiant balus spėjo R. Zilnys. R. Povilius šįkart jam paliko net didesnį įspūdį nei pirmąjį kartą, „The Backs“ merginas jis gyrė už gerą atlikimą, o kalbėdamas apie Andy Vaic, Ramūnas suabejojo, kad derinti muziką ir matematiką jam sekasi tikrai gerai.