Muzika

2020.01.18 21:00

Kova dėl didžiosios „Eurovizijos“ scenos tęsiasi: dar šeši atlikėjai žengia į kitą nacionalinės atrankos etapą

atnaujinta 23.31
LRT.lt2020.01.18 21:00

LRT TELEVIZIJOS eteryje nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje savo jėgas išbandė dar dvylika dalyvių. Bendri komisijos ir žiūrovų balsai lėmė, kurie šeši dalyviai pateko į antrąjį atrankos etapą. Kitiems atlikėjams teks bandyti iš naujo – jie turėjo atsisveikinti su svajone šiemet žengti į didžiąją „Eurovizijos“ sceną.

Iš viso nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodo 36 muzikos atlikėjai ir grupės. Kas iš jų atstovaus Lietuvai dainų konkurse, vyksiančiame gegužės 12–16 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 15 dieną nacionalinės atrankos finalo metu.

Eurovizija 2020. Dvyliktuke – it iš kitos planetos žengęs Alen Chicco, Monique lyrika ir odė Lietuvos krepšiniui

Taip pat skaitykite

Į kitą etapą keliaujančius dalyvius bendrai išrenka televizijos žiūrovai ir komisijos nariai. Praėjusį šeštadienį susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad „Eurovizijos“ kovą tęsia šeši dalyviai – Monika Marija, „Baltos varnos“, MEANDI, Gabrielius Vagelis, Andy Vaic ir Petunija.

Pasirodžius antrajam nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių dvyliktukui, komisijos ir žiūrovų balsai lėmė, kad į kitą atrankos etapą pateko Monique, Kristina Jure, Rūta Loop, Viktorija Miškūnaitė, Alen Chicco ir Germanas Skoris.

Kiekvienoje laidoje nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pasirodymus vertina vis kiti komisijos nariai. Antrojoje laidoje dalyvių pasirodymus stebėjo, komentavo bei vertino 1999-aisiais Izraelyje vykusioje „Eurovizijoje” atlikusi, ko gero, vieną gražiausių lietuviškų dainų, apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“ Aistė Smilgevičiūtė, dainininkas, prodiuseris, grupių „Skamp” ir „KAnDIs” bei projekto „LT United” narys Viktoras Diawara, LRT televizijos ir radijo laidų ir renginių vedėja, žurnalistė, pianistė Gerūta Griniūtė, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, su grupe „InCulto“ išbandęs didžiosios „Eurovizijos” sceną Jievaras Jasinskis ir asmeninėje kolekcijoje apie keturis tūkstančius kompaktinių plokštelių turintis muzikologas, LRT OPUS vyriausiasis redaktorius Darius Užkuraitis.

„Pabandom iš naujo!“ – su tokiu šūkiu sveikinosi laidos vedėjai Gabrielė Martirosian ir Giedrius Masalskis, pristatantys ant scenos pasirodančius dalyvius. Užkulisiuose juos kalbino prieš porą metų Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė.

Antrosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą pradėjo į sceną žengusi Rūta Žibaitytė, daugeliui geriau pažįstama kaip Rūta Loop. Jai ši „Eurovizijos“ atranka – ne pirmoji. Atlikėja ir radijo laidų vedėja sako, kad jos daina „We Came from the Sun”, kurią parašyti ją įkvėpė pokalbis su klausytoju, skirta kiekvienam, kuris bent kartą buvo įskaudintas, vienišas ar susidūrė su nepripažinimu.

Anot Rūtos Loop, jos dainoje užkoduota žinutė turėtų pasiekti visų klausytojų širdis: „Man atrodo, jog svarbiausia prisiminti, kad kitoniškumas gali būti gera savybė“, – sakė atlikėja.

Eurovizija 2020. Rūta Loop – „We Came from the Sun“

Antrasis pasirodė Algimantas Minalga-Soliaris, atlikęs kūrinį apie ekologiją ir didelės taršos kamuojamą aplinką „Breath“. Kaip atlikėjas sakė portalui LRT.lt, jo dainoje slypi šiandien kaip niekada aktuali ir svarbi žinia, tad jo kūrinys – tarsi kvietimas susimąstyti apie tai, kokią aplinką paliksime po savęs.

„Kai muziką pamilsti pats, ja pradeda tikėti ir klausytojai”, – įsitikinęs Soliaris. Jis į sceną žengė turėdamas vieną tikslą – per tris minutes pasiekti klausytojų širdis.

Eurovizija 2020. Soliaris – „Breath“

Kristina Jurevičiūtė-Kristina Jure, atlikusi dainą „My Sound of Silence“, savo gerbėjų ratą jau spėjo suburti dalyvaudama populiariame muzikos projekte. Ne kartą „Eurovizijoje“ atlikusi pritariančiosios vokalistės partiją, nacionalinėje atrankoje kaip solo atlikėja Kristina Jure dalyvauja pirmą kartą.

„Kai buvau jaunesnė, nėjau į „Euroviziją“, nes nesijaučiau užaugusi tiek, kad pasiekčiau eurovizinį lygį. Dabar jaučiuosi tvirta, subrendusi, pasiruošusi, ir, manau, kad padarysiu viską, ką galiu geriausio“, – sakė Kristina Jure.

Eurovizija 2020. Kristina Jure – „My Sound Of Silence“

Ryškiu, o kartais net šokiruojančiu įvaizdžiu išsiskiriantis Tomas Alenčikas-Alen Chicco save vadina „šou“, o savo pasirodymus – „performansais“. Nors realybėje jis kuklus, scenoje atlikėjas gali pavirsti kone bet kuo. Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jis dalyvauja jau antrą sykį, o šiemet gerbėjus džiugino daina „Somewhere Out There“, kuriai muziką ir žodžius kūrė pats. „Noriu, kad mano kūryboje žmonės surastų save“, – sakė Alen Chicco.

Eurovizija 2020. Alen Chicco – „Somewhere Out There“

Po pirmųjų keturių pasirodymų žodį tarė komisijos nariai. Kitaip nei anksčiau, šiemet jie po kiekvienos dainos dalyvių pasirodymų nekomentuoja ir savo įžvalgomis dalijasi tik pasirodžius pirmajam dalyvių ketvertukui. Anot komisijos, visi pirmieji keturi pasirodymai buvo stiprūs.

„Pasirodymai buvo tikrai neblogi. „Eurovizija“ man ir patinka todėl, kad vis atrandu naujų atlikėjų, kuriuos matau pirmą kartą. Mane nustebino Kristinos vokalas. Aišku, Alen Chicco yra ekstravagantiškas ir turi kažką tokio, kad per tris minutes žiūrovai jį atsimintų“, – kalbėjo V. Diawara.

Kiti komisijos nariai pirmajam atlikėjų ketvertukui taip pat negailėjo komplimentų. „Žiūrint į Alen Chicco matosi, kad tai yra ne iš šio pasaulio, bet į jį norisi žiūrėti ir jo klausytis“, – juokavo G. Griniūtė. Ji gyrė ir stiprų Rūtos Loop vokalą bei pasirodymą.

„Praėjusį šeštadienį buvo labai stipri pabaiga, šį kartą – labai stipri pradžia“, – sakė D. Užkuraitis. Jis pridūrė, kad visi keturi pasirodymai prikaustė ir išlaikė jo dėmesį.

Antrąją vakaro dalį pradėjo Indrė Čiukauskienė-Indraya, atlikusi dainą apie dviejų žmonių santykius ir amžinąsias vertybes „You and I“. „Meilė – neužmušamas dalykas. Gali išrasti nerealiausią dalyką pasaulyje, tačiau priversti kitą žmogų tave mylėti ir būti mylimam... čia yra tokia chemija, tokia alchemija, kad nieko nesuvaidinsi ir neišrasi“, – portalui LRT.lt sakė Indraya.

Ji šiemet bando iš naujo – į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką paraginta vyro atlikėja sugrįžo po 20-ies metų petraukos. Pirmąjį kartą savo jėgas atrankoje Indraya išbandė būdama 16-os.

Eurovizija 2020. Indraya – „You And I“

Germanas Skoris scenoje sukasi jau dvidešimt metų, o jo darbo istorijoje – bendri projektai su ne vienu garsiu Lietuvos atlikėju: Marijonu Mikutavičiumi, Tomu Sinickiu, Jeronimu Miliumi, „G&G Sindikatu“ ir kt. Beje, atlikėjas įrašė ir prodiusavo ne vieną šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvių dainą.

Dainą „Chemistry (Breaking Free)“ atlikęs G. Skoris įsitikinęs, jog muzikoje neturi būti konkurencijos. „Muzikoje aš esu laimingas, o tai ir svarbiausia“, – šypsojosi jis.

Eurovizija 2020. Germanas Skoris – „Chemistry (Breaking Free)“

Antrojoje nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje išties netrūko spalvų. Scenoje pasirodė operos solistė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Viktorija Miškūnaitė, atlikusi kūrinį „The Ocean“. Dviejų vaikų mama džiaugėsi, jog mažieji buvo pirmieji žmonės, sužinoję, kad jų mama dalyvaus nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. „Jie buvo didžiausi mano palaikytojai“, – šypsojosi „Eurovizijos“ sceną nutarusi išbandyti operos solistė.

Eurovizija 2020. Viktorija Miškūnaitė – „The Ocean“

Po jos į sceną žengė iš Alytaus kilęs atlikėjas ir kompozitorius Rimvydas Matukynas-Antturi, dainininko karjeros link ėjęs jau nuo pirmos klasės ir pirmąją kompoziciją fortepijonui parašęs dar būdamas devynerių.

Jis atliko kūrinį „I Gotta Do“. Kaip sako pats atlikėjas, dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje mintis jam kilo tiesiog natūraliai. „Pats gyvenimas man parodo, kuria puse eiti, tad man tiesiog norisi tarsi tekėti upe. Viskas įvyko savaime, dėl to labai džiaugiuosi“, – kalbėjo Anturri.

Eurovizija 2020. Antturi – „I Gotta Do“

Pasirodžius aštuntajam nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviui, vėl pasisakė komisijos nariai. Jiems šis dalyvių ketvertukas pasirodė įvairesnis, nors kai kurie pasirodymai komisijos nariams pasirodė per daug nuspėjami. Jiems kliuvo ir dainų žodžių tartis bei skleidžiama žinutė.

„Po antrojo ketvirtuko atsirado šiek tiek daugiau neigiamų klaustukų. Indrayos daina man pasirodė labai nuspėjama, buvo keista, kad nebuvo jokių šou elementų, – kalbėjo J. Jasinskis. – Nesinorėtų nuslėpti, kad užkliuvo ir Viktorijos anglų kalbos tarimas. Jis buvo keistas, reikėtų prie to padirbėti.“

„Indrayos ir Antturi dainos neblogos, bet per daug nuspėjamos. Jei kai kurie pasirodymai būtų pasibaigę po dviejų minučių, nebūtumėme labai liūdėję“, – kalbėjo D. Užkuraitis.

A. Smilgevičiūtė gyrė G. Skorio ir V. Miškūnaitės pasirodymus. „Pasidžiaugčiau Germanu, neabejotinai ryškiai pasirodė ir Viktorija. Kalbant apie vokalą, galbūt jos pasirodyme ir trūko šiek tiek vientisumo, kliuvo ir angų kalbos tartis, bet šie dalykai – pataisomi“, – pasirodymus vertino A. Smilgevičiūtė.

Aistė Motiejūnaitė-Abrokenleg – ne tik atlikėja, bet ir aktorė, LRT TELEVIZIJOS laidos „Aš – laidos vedėjas“ dalyvė. Scenoje ji atliko dainą „Electric Boy“.

Atlikėja sako jau kurį laiką planavusi dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau laukė tinkamos dainos. „Tuščiais šoviniais nešaudau“, – kalbėdama apie išpildytą sau duotą pažadą šmaikštavo Abrokenleg.

Eurovizija 2020. Abrokenleg – „Electric Boy“

Grupė „Twosome“ dainoje „Playa“ pasirinko apdainuoti antrąja lietuvių religija vadinamą krepšinį. Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jau trečią kartą dalyvaujantys atlikėjai tikina, jog šis kartas turi nemeluoti, kadangi ketvirto nebus.

Ir realiame gyvenime nenustygstantys vietoje, ant scenos vyrukai taip pat užkūrė tikrą vakarėlį. Už jų nugaros pasirodę kibinai, cepelinai ir Vytis tik dar labiau sustiprino įspūdį, jog scenoje strakalioja tikri lietuviai. „Nežinome, kas darėsi už mūsų nugarų. Svarbiausia, kas eina iš širdies“, – tikino grupės „Twosome“ narys Paulius Šinkūnas.

Eurovizija 2020. Twosome – „Playa“

Monika Pundziūtė-Monique atliko kūrinį „Make Me Human“. Kaip sakė pati atlikėja, širdis leido pajausti, kad ši daina – ta vienintelė, su kuria galima pavergti klausytojų širdis. „Mano daina apie tai, kad kiekvieno mūsų viduje gyvena tas tikrasis žmogus, kurio, galbūt, niekas niekada taip ir nemato“, – kalbėjo Monique.

Pirmąjį kartą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti Monique įsitikinusi: jei dalyvauji – tai tam, kad laimėtum. „Tikiuosi, šis kartas bus pirmas ir užtikrintas“, – sako Monique.

Eurovizija 2020. Monique – „Make Me Human“

Antrosios atrankos laidos vakarą savo pasirodymu užbaigė Voldemars Petersons, ištęsėjęs praėjusiais metais duotą pažadą ir atlikęs savo kūrybos dainą „Wings of Freedom“. Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje atlikėjas laimę bando iš naujo – joje dalyvauja ne pirmą sykį.

Nors prisipažino, kad prieš pasirodymus, kuriuos vertina komisija, įprastai jaučia jaudulį, atlikėjas viliasi, jog klausytojai išgirs jo siunčiamą žinutę apie laisvę. „Daina yra apie žmonių, kuriuos sieja meilė, santykius. Kartais būna, kad vienas ar kitas žmogus negali išsiskleisti, jaučiasi suvaržytas. Kad jis išsiskleistų, kartais tenka tą žmogų paleisti, nors ir skaudančia širdimi. Apie tai ir yra ši daina“, – sakė V. Petersons.

Eurovizija 2020. Voldemars Petersons – „Wings of freedom“

Sudainavus visiems dvylikai dalyvių, komisijos nariams užduotis įvertinti labiausiai patikusius pasirodymus tapo tik sudėtingesnė. „Šį kartą balsuoti bus sudėtingiau, o tai, turbūt, rodo, kad ši laida buvo stipresnė. Nežinau, kam atiteks vietos finale ir kam reikės tarti „sudie“. Bus sunku“, – visus dvylika vakaro pasirodymų reziumavo G. Griniūtė.

„Abrokenleg labai traukė mano akį. Išskirtinis pasirodymas, bet jos klausytis man buvo šiek tiek sunku. „Twosome“ pasirodymas buvo toks, koks paprastai žmonėms patinka, bet į kokius komisija žiūri atidžiau. Smagu, bet bijau, kad tik iki Lietuvos sienos“, – kalbėjo A. Smilgevičiūtė.

Komplimentus ji žėrė Monique pasirodymui: „Pats stipriausias pasirodymas ir rimta paraiška į „Eurovizijos“ finalą man buvo Monique pasirodymas. Matosi, kad įdėta daug nuoširdaus darbo, visa vizualizacija ir daina atitinka pasaulines tendencijas.“

Monique gyrė ir V. Diawara. „Man labai patiko Monique pasirodymas ir visos jo smulkmenos, kurios irgi yra svarbios. Kol kas ši daina – mano šio vakaro favoritas. Nors šiek tiek gaila, kad nenuskambėjo nė viena daina lietuvių kalba“, – nuogąstavo komisijos narys.

„Kol kas šiame atlikėjų ketverte labiausiai man kliuvo Voldemaro pasirodymas, nes po Monique jis nuskambėjo šiek tiek blankiau. <...> Nors kai kuriose dainose pasirodė, kad trūksta žinučių, „Twosome“ žinutė buvo tikrai labai aiški“, – kalbėjo J. Jasinskis, tačiau pridūrė, kad nors pastarasis pasirodymas ir buvo nuotaikingas, jame netrūko kičo.

Eurovizija 2020. Dvyliktuke – it iš kitos planetos žengęs Alen Chicco, Monique lyrika ir odė Lietuvos krepšiniui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt