Naujienų srautas

Muzika2020.01.15 18:08

Nufilmuota antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida: į sceną žengė dar 12 dalyvių

atnaujinta 22.10
LRT.lt 2020.01.15 18:08

LRT didžiąją studiją vėl užliejo eurovizinis šurmulys. Čia nufilmuota antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, kurioje pasirodė dvylika naujų dalyvių. LRT TELEVIZIJOS žiūrovai transliacijos įrašą galės išvysti šeštadienį, sausio 18 d. Kas iš dalyvių pateks į kitą etapą, paaiškės po jų pasirodymų susumavus komisijos balus ir žiūrovų balsus.

Šiemet nacionalinė „Eurovizijos“ atranka ragina bandyti iš naujo. Su šūkiu „Pabandom iš naujo“ sveikinosi ir jos vedėjai Gabrielė Martirosian ir Giedrius Masalskis. Vedėjų duetas studijoje pristatė ant scenos pasirodžiusius dalyvius, o užkulisiuose juos kalbino prieš porą metų Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė, kurios pasirodymo dainų konkurso apžvalgininkai sako negalintys pamiršti iki šiol.

Iš viso nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodo 36 muzikos atlikėjai ir grupės. Kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 12–16 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 15 dieną nacionalinės atrankos finalo metu.

Praėjusį šeštadienį komisijos ir žiūrovų balsai lėmė, kad kovą nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose iš dvylikos pirmųjų dalyvių tęs šeši – Monika Marija, „Baltos varnos“, MEANDI, Gabrielius Vagelis, Andy Vaic ir Petunija.

Portalas LRT.lt prieš filmavimą buvo užsukęs į projekto užkulisius, kur dalyviai ruošiasi savo pasirodymams:

Tiesiai iš „Eurovizijos“ užkulisių: savo dainas kovai ruošia antrasis atlikėjų ratas

Kas pateks į kitą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapą, šįkart ir vėl lems komisijos balai ir žiūrovų balsai. Žiūrovai savo simpatijas galės išreikšti laidos metu šeštadienį, o komisijos nariai savo balus dalija per projekto filmavimus. Jų vertinimai su žiūrovų balsavimo rezultatais bus atskleisti šeštadienį.

Antrojoje laidoje dalyvių pasirodymus stebi, komentuoja bei vertina projekto komisijos nariai: 1999-aisiais Izraelyje vykusioje „Eurovizijoje” atlikusi, ko gero, vieną gražiausių lietuviškų dainų, apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“ Aistė Smilgevičiūtė, dainininkas, prodiuseris, grupių „Skamp” ir „KAnDIs” bei projekto „LT United” narys Viktoras Diawara, LRT televizijos ir radijo laidų ir renginių vedėja, žurnalistė, pianistė Gerūta Griniūtė, kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, su grupe „InCulto“ išbandęs didžiosios „Eurovizijos” sceną Jievaras Jasinskis ir asmeninėje kolekcijoje apie keturis tūkstančius kompaktinių plokštelių turintis muzikologas, LRT OPUS vyriausiasis redaktorius Darius Užkuraitis.

Antrosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos vakarą pradėjo į sceną žengusi Rūta Žibaitytė, daugeliui geriau pažįstama kaip Rūta Loop. Jai ši „Eurovizijos“ atranka – ne pirmoji. Rūta Loop sako, jog jos daina „We Came from the Sun” skirta kiekvienam, kuris bent kartą buvo įskaudintas, vienišas ar susidūrė su nepripažinimu. Anot jos, žinutė, užkoduota jos dainoje, turėtų pasiekti visų klausytojų širdis.

Antrasis klausytojų širdis pavergti bandė Algimantas Minalga-Soliaris, atlikęs kūrinį „Breath“. Daugelį nustebino atlikėjo pasirinkimas atlikti dainą apie ekologiją ir nuo didelės taršos kenčiančią aplinką bei gamtą. Kaip portalui LRT.lt sakė pats atlikėjas, jo dainoje slypi šiandien kaip niekad aktuali ir svarbi žinia.

Trečioji pasirodė Kristina Jurevičiūtė-Kristina Jure, atlikusi dainą „My Sound of Silence“.

Populiariame muzikos šou dalyvavusi atlikėja jau spėjo suburti savo gerbėjų ratą, nors nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje kaip solo atlikėja dalyvauja pirmą kartą. Ant scenos pasirodžiusi įspūdinga vakarine suknele, pritemdytų šviesų fone Kristina Jure atliko dainą apie meilę.

Ryškiu, o kartais net šokiruojančiu įvaizdžiu išsiskiriantis Alen Chicco savo pasirodymus vadina performansais. Nors realybėje jis kuklus, scenoje atlikėjas gali pavirsti kone bet kuo. Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jis dalyvauja jau antrą sykį ir šiemet gerbėjus džiugina daina „Somewhere Out There“. Ne mažiau įspūdinga ir jo pasirodymo scenografija.

Po pirmųjų keturių pasirodymų žodį tarė komisijos nariai. Kitaip nei anksčiau, šiemet jie po kiekvienos dainos dalyvių pasirodymų nekomentuoja ir savo įžvalgomis dalijasi tik pasirodžius pirmajam dalyvių ketvertukui. Anot komisijos, visi pirmieji keturi pasirodymai buvo neblogi.

„Eurovizija“ man ir patinka todėl, kad vis atrandu naujų atlikėjų, kuriuos matau pirmą kartą“, – atlikėjų pasirodymus gyrė V. Diawara.

Kiti komisijos nariai taip pat negailėjo gražių žodžių visiems pasirodymams ir komplimentus žarstė asmeniškai kiekvienam atlikėjui. „Žiūrint į Alen Chicco matosi, kad jis ne iš šio pasaulio, bet į jį norisi žiūrėti ir jo klausytis“, – juokavo G. Griniūtė.

„Praėjusią atranką buvo labai stipri pabaiga, šį kartą – labai stipri pradžia“, – sakė D. Užkuraitis. Jis pridūrė, kad visi keturi pasirodymai prikaustė jo dėmesį.

Antrąją vakaro dalį pradėjo Indrė Čiukauskienė-Indraya, atlikusi dainą „You and I“.

Ji šiemet taip pat bando iš naujo – į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką atlikėja sugrįžo po 20-ies metų petraukos. Ją kalbinusi Ieva Zasimauskaitė gyrė atlikėją ir sakė, kad Indraya žavėjo švelniu balsu ir spinduliuojančia šiluma.

Germanas Skoris scenoje sukasi jau dvidešimt metų, o jo darbo istorijoje – bendri projektai su ne vienu garsiu Lietuvos atlikėju. Germanas Skoris įsitikinęs, jog muzikoje nėra konkurencijos. Gal todėl ant scenos užlipęs atlikėjas savo daina „Chemistry (Breaking Free)“ skleidė gerą nuotaiką, o jam sugrįžus į užkulisius atrodė, kad nė trupučio nesijaudina.

Antros nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos filmavime išties netrūko netikėtumų. Ant scenos pasirodė ir operos solistė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Viktorija Miškūnaitė, atlikusi kūrinį „The Ocean“. Dviejų vaikų mama džiaugėsi, jog mažieji buvo pirmieji žmonės, sužinoję, kad jų mama dalyvaus nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. „Jie buvo didžiausi mano palaikytojai“, – šypsojosi „Eurovizijos“ virtuve susidomėjusi operos solistė.

Nutilus aukštoms natoms, ant scenos žengė iš Alytaus kilęs atlikėjas ir kompozitorius Rimvydas Matukynas-Antturi, dainininko karjeros link ėjęs jau nuo pirmos klasės. Jis atliko kūrinį „I Gotta Do“. Dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje mintis Anturri kilo tiesiog natūraliai. „Pats gyvenimas man parodo, kuria puse eiti, tad man tiesiog norisi tarsi tekėti upe. Viskas įvyko savaime, dėl to labai džiaugiuosi“, – kalbėjo Anturri.

Po aštuntojo vakaro pasirodymo vėl pasisakė komisija. Antrasis ketvertukas jiems pasirodė įvairesnis, nors girdėjosi komentarų, kad kai kurie pasirodymai buvo per daug nuspėjami. Komisijos nariams kliuvo dainų žodžiai – atkreipė dėmesį į jų tarimą ir minėjo, kad kai kurių dainų žinutės liko iki galo nesuprastos.

„Jei kai kurie pasirodymai būtų pasibaigę po dviejų minučių, nebūtumėme labai liūdėję“, – kalbėjo D. Užkuraitis.

„Pasidžiaugčiau Germanu, neabejotinai ryškiai pasirodė ir Viktorija“, – pasirodymus vertino A. Smilgevičiūtė.

Aistė Motiejūnaitė-Abrokenleg – ne tik atlikėja, bet ir aktorė, LRT TELEVIZIJOS laidos „Aš – laidos vedėjas“ dalyvė.

Jos atlikta daina „Electric boy“ išjudino klausytojus, sudomino ir akį traukiantis įvaizdis bei grimas. Atlikėja sako jau kurį laiką planavusi dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau laukė tinkamos dainos. „Tuščiais šoviniais nešaudau“, – kalbėdama apie išpildytą pažadą šmaikštavo Abrokenleg.

Grupė „Twosome“ dainoje „Playa“ pasirinko apdainuoti antrąja lietuvių religija vadinamą krepšinį.

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jau trečią kartą dalyvaujantys atlikėjai tikina, jog trečias kartas turi nemeluoti, kitaip grupei gali tekti išsiskirti. Ir realiame gyvenime nenustygstantys vietoje, ant scenos vyrukai taip pat užkūrė tikrą vakarėlį, o už jų nugaros pasirodę kibinai, cepelinai ir Vytis tik dar labiau sustiprino įspūdį, jog ant scenos strakalioja vyrukai iš Lietuvos.

Monika Pundziūtė-Monique atliko kūrinį „Make Me Human“. Kaip sako pati atlikėja, širdis leido pajausti, kad ši daina – ta vienintelė, su kuria galima pavergti klausytojų širdis. „Mano daina apie tai, kad kiekvieno mūsų viduje gyvena tas tikrasis žmogus“, – kalbėjo Monique. Pirmąjį kartą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti Monique įsitikinusi: jei dalyvauji – tai tam, kad laimėtum.

Antrosios atrankos laidos vakarą užbaigė Voldemars Petersons, atlikęs dainą „Wings of Freedom“. Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje atlikėjas laimę bando iš naujo. Nors sako, kad prieš pasirodymus, kuriuos vertina komisija, jaučia jaudulį, atlikėjas viliasi, jog klausytojai išgirs jo siunčiamą žinutę.

„Nežinau, kam atiteks vietos finale ir kam reikės tarti „sudie“. Bus sunku“, – visus dvylika vakaro pasirodymų reziumavo G. Griniūtė.

„Twosome“ pasirodymas yra toks, koks paprastai žmonėms patinka, bet į kokius komisija žiūri atidžiau. Smagu, bet bijau, kad tik iki Lietuvos sienos, – kalbėjo A. Smilgevičiūtė. Komplimentus ji žarstė Monique pasirodymui. – Matosi, kad įdėta daug nuoširdaus darbo, visa vizualizacija ir daina atitinka pasaulines tendencijas.“

Monique gyrė ir V. Diawara. „Man labai patiko Monique pasirodymas ir visos jo smulkmenos, kurios irgi yra svarbios. Kol kas ši daina – mano šio vakaro favoritas. Nors šiek tiek gaila, kad nenuskambėjo nė viena daina lietuvių kalba“, – nuogąstavo komisijos narys.

„Kol kas labiausiai man kliuvo Voldemaro pasirodymas, nes po Monique jis nuskambėjo šiek tiek blankiau. <...> Nors kai kuriose dainose pasirodė, kad trūksta žinučių, „Twosome“ žinutė buvo tikrai labai aiški“, – kalbėjo J. Jasinskis, tačiau pridūrė, kad nors ir buvo nuotaikingas, pastarajame pasirodyme netrūko kičo.

Kas tapo komisijos ir žiūrovų favoritais paaiškės jau šį šeštadienį, sausio 11 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą