Naujienų srautas

Muzika2020.01.11 23:05

„Pabandom iš naujo“: šeši atlikėjai žengė į kitą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapą

LRT.lt 2020.01.11 23:05

Pabandom iš naujo! Eteryje vėl verda eurovizinės aistros – LRT TELEVIZIJOS eteryje pasirodė pirmieji dvylika šių metų atrankos dalyvių, tačiau į antrąjį atrankos etapą pateko tik šeši, kitiems su svajone apie didžiąją „Eurovizija“ šiemet teko atsisveikinti.

Iš viso nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodo 36 muzikos atlikėjai ir grupės, o kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 12–16 dienomis Roterdame, Nyderlanduose, paaiškės vasario 15 dieną nacionalinės atrankos finalo metu.

Tačiau ši kova dar tik prasideda – šeštadienį ant scenos žengė pirmasis dalyvių dvyliktukas. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, paaiškėjo, kad kovą tęs šeši – Monika Marija, „Baltos varnos“, MEANDI, Gabrielius Vagelis, Andy Vaic ir Petunija.

Taip pat skaitykite

Kas keliauja į kitą etapą bendrai išrenka televizijos žiūrovai ir komisija, kurios penki nariai keičiasi kiekvienos laidos metu. Pirmojoje laidoje dalyvių pasirodymus komentavo bei vertino muzikologas, radijo laidų vedėjas, tikras „Eurovizijos“ ekspertas Darius Užkuraitis, atlikėja, dainų autorė ir vokalo dėstytoja Giedrė Kilčiauskienė, pianistė, žurnalistė, kultūros laidų bei renginių vedėja Gerūta Griniūtė, muzikos prodiuseris Leonas Somovas ir muzikos agentūros M.P.3 vadovas, prodiuseris Vaidotas Stackevičius.

Pirmoji ant scenos pasirodė roko grupė „Glossarium“ su daina „Game over“. Jie nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavo ir praėjusiais metais, tad šiemet bando su kita daina. „Hardroko „Eurovizijai“ reikia“, – sako grupės nariai. Deja, dainos pavadinimas buvo pranašingas ir grupės kelias nacionalinėje atrankoje jau baigėsi.

Eurovizija 2020. „Glossarium“ – „Game over“

Rokerius keitė seserys dvynės Milda ir Teresė Andrijauskaitės – „Baltos varnos“ ant atrankos scenos pasirodė su daina „Namų dvasia“. Sužavėjusios projekto komisiją bei žiūrovus sesės žengė į kitą atrankos etapą.

Eurovizija 2020. „Baltos varnos“ – „Namų dvasia“

Ketvirtąjį kartą nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų sceną Justinas Lapatinskas bandė su daina „Highway Story“. Daina surinko mažiausiai žiūrovų balsų, nepateko ir tapr komisijos favoritų, tad atrankoje Justino nebepamatysime.

Eurovizija 2020. Justinas Lapatinskas – „High way story“

Atlikėja Aistė Tomkevičiūtė-Pajaujienė, prisistatanti sceniniu vardu Aistay, atliko dainą „Dangus man Tu“.

Eurovizija 2020. Aistay – „Dangus man tu“

Po pirmųjų keturių pasirodymų savo įžvalgomis ir pastebėjimais dalijosi projekto komisija. Komisijos nariai intrigavo, kad labiausiai oda šiurpo per dviejų atlikėjų pasirodymus. D. Užkuraitis ir V. Stackevičius ir L. Somovas gyrė „Baltas varnas“, pagyrimų sulaukė ir „Glossarium“.

Po trejų metų pertraukos į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką sugrįžo Agnė Šiaulytė-Petunija. Save ji vadina didžiausia „Eurovizijos“ gerbėja, o dainą „Show Ya“ kūrė būtent konkursui. Petunija bendrojoje lentelėje užėmė 6-ąją vietą ir pasiiėmė paskutinį šio vakaro bilietą į projekto pusfinalį.

Eurovizija 2020. Petunija – „Show Ya“

Su savo kūrybos daina „Atsiprašyk“ ant scenos pasirodė ir nacionalinėse atrankose jau matytas Lukas Norkūnas. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, Lukas surinko nulį balų ir užėmė paskutinę vietą.

Eurovizija 2020. Lukas Norkūnas – „Atsiprašyk“

Kaip ir L. Norkūnas, surinkusi nulį balų, prieš paskutinėje vietoje įsitaisė ant scenos drauge su plastikiniu manekenu pasirodžiusi Donata Virbilaitė atliko dainą „Made of Wax“. Visai netrukus manekenas „atgijo“ ir ėmė šokti kartu su atlikėja.

Eurovizija 2020. Donata Virbilaitė – „Made of wax“

Oksforde gyvenantis ir studijuojantis Andrius Vaicenavičius, prisistatantis Andy Vaic vardu, „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja su savo kūrybos daina „Why Why Why“. Nors komisijos nariai pastebėjo, kad atlikėjas turėtų patobulinti savo vokalą, daina žiūrovams patiko ir ją dar išvysime atrankoje.

Eurovizija 2020. Andy Vaic – „Why why why“

Po dar keturių pasirodymų kalbėję komisijos nariai sakė išgirdę puikių kūrinių, tačiau kai kuriems atlikėjams reikėtų vokalo pamokų. Luko Norkūno pasirodymą D. Užkuraitis pavadino tam tikra eurovizine beprotybe, kuri tikrai įsimins žiūrovams. Apie šio atlikėjo pasirodymą kalbėjo ir V. Stackevičius, teigęs, kad jam patinka tokios dainos – pokštai.

Ne pirmą kartą nacionalinėje atrankoje pasirodo ir atlikėja Jekaterina Fiodorova, prisistatanti scenos vardu Aika. Šįkart žiūrovų teismui ji pateikia dainą „Paradas“.

Eurovizija 2020. Aika – „Paradas“

Saulius Šemiotas, prisistatantis MEANDI pseudonimu, nacionalinėje atrankoje pasirodo su daina „Drip“. Šią dainą dar išgirsime pusfinalyje.

Eurovizija 2020. MEANDI – „Drip“

Daugiausia komisijos ir žiūrovų simpatijų šį vakarą surinko praėjusiais metais tik per plauką nelaimėjusi Monika Marija šiemet grįžo su daina „If I Leave“.

Eurovizija 2020. Monika Marija – „If I leave“

Pirmąjį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vakarą užbaigė atlikėjas Gabrielius Vagelis su daina „Tave čia randu“. Ši daina – jau ketvirtasis atlikėjo bandymas eiti didžiosios „Eurovizijos“ link ir šįkart jo kūrinys skamba lietuvių kalba. Su Gabrieliumi susitiksime kitame etape.

Eurovizija 2020. Gabrielius Vagelis – „Tave čia randu“

Paskutinį atrankos ketvertuką komisija vertino kaip labai stiprų. G. Kilčiauskienė sakė, kad visi keturi atlikėjai patenka tarp jos favoritų. Nemažai liaupsių sulaikė Monika Marija, MEANDI ir G. Vagelis. Į kitą etapą pateko net trys šio ketvertuko atlikėjai.

Šįvakar – pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atranka: skambūs akordai, o horizonte – didelis finalo šou
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi