Muzika

2019.05.24 12:39

Dar viena provokacija: naujas islandų eurovizininkų „Hatari“ klipas – su Palestinos atlikėju

LRT.lt2019.05.24 12:39

Vieną didžiausių skandalų „Eurovizijoje“ praėjusį savaitgalį sukėlusi Islandijos grupė „Hatari“ penktadienį pristatė naują dainą ir klipą, kuris iškart sukėlė nemažai kalbų.

Kaip jau skelbė LRT.lt, savaitgalį Tel Avive vykusiame „Eurovizijos“ dainų konkurse grupė, pagarsėjusi maištingu elgesiu ir juodu humoro jausmu, skelbiant TV žiūrovų balsus prieš kameras iškėlė šalikus su Palestinos vėliava.

Savo skeptiško požiūrio į tai, kad konkuras vyksta Izraelyje, dar iki kelionės į Tel Avivą neslėpę islandai „Eurovizijoje“ užėmė dešimtąją vietą, tačiau dėl savo skandalingo įvaizdžio ir poelgio į finalą sulaukė daug pasaulio žiniasklaidos dėmesio.

Apie „Hatari“ išsišokimą rašė daugelis didžiųjų pasaulio naujienų portalų, šią grupę išskyrė ir „didinga“ pavadino garsus JAV komikas Johnas Oliveris, prisipažinęs, kad „mielai apie šiuos islandus kalbėtų visą laidą“.

Tiesa, grupės poelgis Izraelyje sukėlė pasipiktinimo bangą, o konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga paskelbė svarstysianti, kokią nuobaudą taikyti Islandijai. Mat politinės temos „Eurovizijoje“ yra draudžiamos.

Po konkurso „Hatari“ nariai, kurie per viešnagę Izraelyje spėjo aplankyti ir Palestiną, savo „Instagram“ paskyroje įdėjo Palestinos vėliavos atvaizdą, tarsi pabrėždami, jog yra palestiniečių pusėje.

Penktadienį jie dar sykį tai patvirtino – išleisdami naują vaizdo klipą „Klefi / Samed“.

Naujoji grupės daina – įrašyta su palestiniečiu dainininku Basharu Muradu, gyvenančiu Jeruzalėje.

Dainos vaizdo klipas, tikėtina, nufilmuotas grupės kelionės į Izraelį metu. Jame atlikėjai rodomi dykumoje, plieskiant karščiui, tačiau ir tokioje aplinkoje neišsižada savo sadomazochistinių kostiumų, tapusių neatsiejama jų įvaizdžio dalimi. Klipe rodoma ir Palestinos vėliava.

Su grupe dainą įrašęs ir klipe nusifilmavęs B. Muradas – itin įdomi asmenybė. Kai vyko „Eurovizija“, šis homoseksualus palestinietis dalyvavo kitame renginyje „Globalvizija“, skirtame protestuoti prieš Izraelio surengtą konkursą.

Anot „Globalvizijos“ dalyvių, šių metų „Eurovizija“ – šventė, kurios dalyviai pamiršo palestiniečių patiriamą skausmą, sukeliamą Izraelio.

B. Muradas tvirtino, kad musulmoniškoje Palestinoje gėjai ir lesbietės nepatiria nepatogumų, nors šis jo teiginys kelia nemažų abejonių.

„Mes gyvename čia. Ne visi mus priima, bet ekstremistų yra visur. Yra daug homoseksualių palestiniečių – Jeruzalėje, Ramaloje ir kitur, kurie leidžia laiką kartu, kaip bendruomenė.

Kol vyko „Eurovizijos“ repeticijos, Gazos sektoriuje vyko atakos iš oro. Visa tai vyko vienu metu. Negali konkurso atskirti nuo vietos, kurioje jis vyksta“, - žiniasklaidai teigė B. Muradas.