Naujienų srautas

Muzika2019.05.21 14:58

„Eurovizijos“ skandalai tęsiasi: baltarusės prodiuseris žada paduoti į teismą konkurso rengėjus

LRT.lt 2019.05.21 14:58

Nors „Eurovizijos“ dainų konkursas baigėsi šeštadienį, su juo susiję skandalai aidi toliau.

Vienas jų vyksta Baltarusijoje – šalyje, kuri prieš pat konkurso finalą atsidūrė dėmesio centre dėl neįprastos situacijos.

Kone paskutinę akimirką buvo diskvalifikuota visa konkurso komisija, kurios balsai, kaip ir kitose šalyse, turėjo nulemti 50 procentų valstybės skiriamų balų.

Priežastis – komisijos nariai, balsavę ir pusfinalyje, pažeidė konkurso taisykles. Mat kiekvienos šalies žiūrovų ir komisijos balai, skirti pusfinalyje, yra laikomi paslaptyje iki pat finalo pabaigos. Taip daroma, kad atskleisti balai nedarytų įtakos žiūrovų ir komisijų apsisprendimui finale.

Baltarusijos komisija per anksti žiniasklaidai išpliurpė, už ką balsavo pusfinalyje, todėl konkurso rengėjų buvo pašalinta.

Kokius balus pranešė Baltarusijos televizija, kai atėjo metas juos skelbti? Tuos, kuriuos jai pateikė Europos transliuotojų sąjunga.

Pasirodo, tokiu atveju vietoj šalies komisijos balų yra pateikiamas pagal įdomią formulę suskaičiuotas vidurkis iš kitų kelių šalių, kurios dažniausiai balsuoja panašiai, pateiktų vertinimų.

Kaip vėliau atskleista, Baltarusijos „komisijos balai“ buvo apskaičiuoti, pasitelkus Armėnijos, Azerbaidžano, Rusijos ir Gruzijos balsavimo rezultatus.

Tokiu būdu sudarytoje lentelėje pirmoje vietoje įsitaisė Izraelis, antroje – Estija, trečioje – Vokietija.

Skandalą sukėlė tai, jog nė vieno taško šioje lentelėje nebuvo skirta Rusijai. Akyli komentatoriai iškart pastebėjo, kad kažkas apskaičiuota ne taip – Baltarusijos lentelėje aukštai įsitaisė dainos, kurioms kitų paminėtų šalių komisijos neskyrė daug balų.

Labiausiai įtūžo skandalingu elgesiu garsėjantis Baltarusijos atstovės Zenos (ji finale užėmė priešpaskutinę, 25-ąją vietą) prodiuseris Viktoras Drobyšas.

„Eurovizija 2019 Finalas.“ Baltarusija. ZENA – „Like it“

Jis pareiškė, kad paduos konkursą rengiančią Europos transliuotojų sąjungą į teismą – dėl padarytos žalos jo paties verslui ir Baltarusijos reputacijai.

Prodiuseriui, kuris gyvena ir daugiausiai dirba Rusijoje, labiausiai užkliuvo būtent tai, jog Baltarusijos „komisijos lentelėje“ nebuvo nė vieno balo Rusijos atlikėjui Sergejui Lazarevui.

„Tai padarė milžinišką žalą Rusijos ir Baltarusijos santykiams, žmonėms ir man pačiam, kuris staiga tapo rusų priešu“, - TV kanalui "RIA Novosti" paskelbė prodiuseris, patikinęs, kad jo ketinimai bylinėtis yra rimti.

Tiesa, rimtai jo žodžius mažai kas vertina net ir Baltarusijoje, kur V. Drobyšas laikomas itin spalvingu personažu.

Rusijos prodiuseris, kuris prieš porą metų globojo kitą Baltarusijos eurovizininką Ivaną, o anksčiau išgarsino eurovizine sensacija tapusią grupę "Buranovskije babuški" prieš pat pusfinalį žurnalistams žėrė riebius keiksmažodžius, taip parodydamas, ką mano apie nepalankias prognozes šių metų Baltarusijos atstovei.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą