Mokslas ir IT

2018.09.20 21:09

Lietuviai sukūrė išmanius pelėkautus – apie sugautą pelę praneš SMS žinute

Lietuvoje ir visoje Europoje užvirus diskusijoms dėl ribojimų žiurknuodžiams, lietuvių startuolis siūlo išeitį – išmaniuosius pelėkautus, kai apie sugautą graužiką namų šeimininkai iš karto informuojami trumpąją SMS žinute.

Įrenginys taip pat fiksuoja graužikų elgsenos statistiką. Pavyzdžiui, kada jie buvo aktyviausi, kiek jų buvo sugauta.

Įrenginys vienu metu gali sugauti net du graužikus.

Kūrėjai žada, kad naujasis įrenginys padės atsikratyti namus užpuolusiais graužikais greitai, švariai ir saugiai. Jie esą nekelia jokio pavojaus nei vaikams, nei naminiams gyvūnams, nes nenaudojami jokie chemikalai. Graužikai suviliojami į spąstus natūraliu jauku, pavyzdžiui, gabalėliu duonos ar sūrio. 

„Nors gyvenimas sparčiai modernėja, kai kurios problemos, tarp jų ir namus užpuolę graužikai, nedingsta. Tačiau tai šiais laikais galima spręsti moderniais būdais. Mūsų sukurtas įrenginys – puikus pavyzdys, kaip pasitelkus naujausias ir gamtai draugiškas technologijas, graužikų problemą galima išspręsti 100 proc. efektyviai ir saugiai“, – sako vienas iš kūrėjų, konsultacijų įmonės „BTT Consulting Services“ vadovas Donatas Zaveckas.

D. Zaveckas pasakoja, kad mintis sukurti originalius išmaniuosius pelėkautus kilo neatsitiktinai. Dar prieš pusšimtį metų jo senelis sukūrė unikalų graužikų gaudyklės mechanizmą, tačiau masinės gamybos nepradėjo. Šio darbo, pasitelkęs naujausias technologijas, profesionalius technikus ir dizainerius, prieš keletą metų ėmėsi anūkas.

Modernius spąstus lietuviai verslininkai jau artimiausiu metu pasiūlys ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio rinkoms.

Išsamiau – pokalbio įraše.