Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.29 20:58

„Huawei P40 Lite“ – ar gali kamera kompensuoti „Google“ paslaugų nebuvimą?

Patricija Kirilova, LRT.lt 2020.03.29 20:58

„Huawei“ pristatė vieną iš naujausių savo flagmanų – „Huawei P40 Lite“. Jis vartotojams bus siūlomas kaip biudžetinis „P40“ serijos variantas.

Dizainas ir ekranas

Telefonas yra nemažas, bet rankose gula maloniai. Korpusas aptakus, neslysta iš rankų, tačiau kadangi dauguma vis tiek savo išmaniuosius deda į dėklus, tai ne visiems aktualu. Telefono svoris yra 183 gramai. Korpusas pagamintas iš plastiko, bet neatrodo pigiai, kaip būtų galima tikėtis.

Gamintojas šiam modeliui siūlo tris spalvas: rausvą, juodą ir žalią. Ekranas yra skystųjų kristalų, turi 16,7 milijono spalvų. Ekrano raiška: 2310 x 1080 pikselių, PPI – 398.

Praėjusiais metais, pristačius naujausią „Iphone“ modelį, internautai nevengė pasišaipyti iš trijų kamerų dizaino, kuris daugeliui atrodė juokingai. Šiais metais toks dizainas tikriausiai jau nieko nebestebina, todėl, panašu, kad ir „Huawei“ pasuko tuo keliu.

Dešinėje pusėje yra tiek garso mygtukai, tiek piršto atpažinimo sensorius. Dešiniarankiams tai – patogus sprendimas, tačiau kairiarankiams ne itin, turint omenyje, kad telefonas atsirakina tik paspaudus kairėje pusėje esantį mygtuką. Tačiau kadangi įdiegta ir veido atpažinimo funkcija, su telefono atrakinimu didelių bėdų kilti neturėtų.

Fotografavimo galimybės

Kiekvienais metais, rinkoje pasirodant naujiems telefonų modeliams, vartotojai nekantriai laukia, kokių staigmenų pažers gamintojai fotografijos srityje. „P40 Lite“ prisistatė su telefono nugarėlėje įmontuotomis keturiomis dirbtinio intelekto valdomomis kameros, kurios turėtų pagerinti filmavimo bei fotografavimo kokybę.

Kaip pabrėžia gamintojas, pagrindinė kamera yra su 48 MP raiškos vaizdo jutikliu, šalia jos – 8 MP fotografuojanti plačiu kampu, įdiegti 2 MP makro lęšiai ir 2 MP „Bokeh“ vaizdo gylio jutiklis, skirtas įamžinti portretus bei išgauti kokybišką fono suliejimo efektą. Plačiakampė kamera fotografuoja 1,5 karto platesnį vaizdą – 120 laipsnių vietoje įprastų 78. Kamera fiksuoja vaizdą iš atskirų kadrų, kurie sudedami į vieną kompoziciją – todėl nuotraukos gali pasigirti ryškumu net ir esant mažam apšvietimui.

Su kamera pažaisti tikrai smagu, yra nemažai skirtingų režimų, kuriuos galima išbandyti. Bet vargu ar daugelis išbando absoliučiai visas kameros galimybes, o ne fotografuoja tiesiog „auto“ režimu, kai atsibosta lyginti, su kuriuo visgi kadras atrodo gražiau.

Taip pat vargu ar standartinis vartotojas iš tikrųjų matys skirtumą tarp skirtingų kameros režimų, nes nuotrauka tiek daryta su „auto“, tiek su „pro“ režimu atrodo pakankamai vienodai. Kokybė iš esmės daugumos poreikius turėtų patenkinti, nes nuotraukos atrodo gražios ir ryškios, bet tas ryškumas gali šiek tiek erzinti.

Kaip teigia gamintojas, vienas iš pagrindinių šio modelio privalumų – naktinei fotografijai skirtas „Super Night Mode“ režimas, dėl kurio tamsiuoju paru daromos nuotraukos neišsilieja, vaizdai ryškūs ir detalūs. Dirbtinis intelektas mažina triukšmą fone bei stabilizuoja kadrą, dėl to gražias ir ryškias nuotraukas naktį paprasčiau įamžinti be stabilizatoriaus. Vis dėlto, nepaisant pagyrų „Super Night Mode“ režimui, tamsiuoju paros metu darytų nuotraukų kokybė galėtų būti ir geresnė.

Greitai įkraunama baterija

Gamintojas žada, kad didelė flagmano ekrano raiška leis vartotojams mėgautis tiek nuotraukomis, tiek vaizdo įrašais, tiek gražia žaidimų grafika.

Pastarųjų mėgėjai turės progą išbandyti „Kirin 810“ procesorių, kurtą paties „Huawei“ – pasak gamintojų, jo sklandų darbą užtikrina 6 GB operatyviosios (RAM) atminties ir 128 GB vidinės atminties.

Žaidimų išbandyti neteko, tačiau kol teko naudotis telefonu, jis veikė pakankamai sklandžiai, tik keletą kartų nestipriai strigo kai kurios programėlės.

„Huawei P40 Lite“ turi 4200mAh talpos bateriją – net ir pakankamai intensyviai naudojant, telefonas gali išsilaikyti ilgiau negu dieną, o neintensyviai netgi ilgiau. Su 40W „SuperCharge“ įkrovikliu, bateriją galima pakrauti iki 70 proc. per pusvalandį. Patogu, kai reikia pasikrauti telefoną greitai.

Programėlės

Naujuosiuose telefonuose, kaip ir ankstesniuose, veikia „Android“ operacinė sistema. Tačiau dėl „Google“ apribojimų, šie telefonai nebeturi „Google Play Store“ ir nebegali naudoti visų „Google“ programėlių. Vietoje to įdiegta „App Gallery“ siūlo alternatyvas įprastoms „Google“ programėlėms.

Nors visų poreikių ši programėlių parduotuvė patenkinti dar negali, bendrovės produktų vadovas Lietuvoje Audrius Granickas pranešime spaudai rašė, jog naudotojai, pasigedę konkrečios programėlės, kurios dar nėra platformoje, gali pasinaudoti „Wish list“ funkcija. Naudotojai gali įrašyti programėlės pavadinimą, pateikti aprašymą, nuotraukas bei netgi nusistatyti įspėjimą, pranešsiantį, kada produktas pasirodys „AppGallery“.

Man programėlių, prie kurių esu pripratusi, nebuvimas, yra pats didžiausias šio telefono trūkumas. Taip, daugelį dalykų galima daryti tiesiai per naršyklę, pavyzdžiui, žiūrėti „Youtube“, naršyti „Instagram“ ir t.t., tačiau vienas didžiausių minusų yra tai, kad nėra „Messenger“ programėlės, per kurią vyksta didžioji dalis bendravimo su aplinka. Tiksliau, yra „Messenger Lite Pro“, bet ši programėlė tokia nepatogi ir atgyvenusi, veikia lėtai, todėl tik erzino ir jos stengiausi nejungti.

Didelis minusas ir tai, kad kol kas nėra nė vienos banko programėlės. Taip, banko pervedimus galima atlikti ir prisijungus per naršyklę, tačiau tai užtrunka ilgiau ir nėra taip patogu. Tiesa, „Huawei“ atstovai sako, kad su bankais jau yra tariamasi ir greitai turėtų atsirasti visos reikalingos programėlės.

Tie, kurie prieš tai naudojo „Android“ telefoną, iš savo senojo įrenginio turėtas programėles ir kitus duomenis gali perkelti į naująjį „Huawei“ naudojantis „Phone Clone“ funkcija. Man to padaryti nepavyko, nes naudoju ne „Android“.

Vis dėlto, nors programėlių parduotuvė šiuo metu turi spragų, kompanijos atstovai užtikrinti, kad gauti kitas programėles – tik laiko klausimas. Tačiau šiuo metu tenka pripažinti, kad gera kamera ir sparčiai veikiantis procesorius nekompensuoja programėlių trūkumo, dėl kurio telefonu naudotis tampa nepatogu, jis negali išpildyti visų lūkesčių.

Rekomenduojama šio telefono kaina – 299 eurai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi