Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.23 07:30

Prezidentų reitingai: Šimonytė lipa Nausėdai ant kulnų – rinkimus laimės tas, kurio rinkėjai aktyvesni?

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.23 07:30

Prezidento rinkimus, tikėtina, galiausiai laimės tas kandidatas, kurio rinkėjai bus aktyvesni, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Vertindamas kovo mėnesio reitingus, jis atkreipia dėmesį, kad Gitaną Nausėdą ir Ingrida Šimonytę skiria vos 1,5 proc., o toks rodiklis patenka į paklaidos ribas.

V. Gaidžio teigimu, pirmasis kandidatų į prezidentus reitingo trejetukas nepakito: pirmasis – Gitanas Nausėda, kurį palaiko 23,5 proc. apklaustųjų, antroji – Ingrida Šimonytė, surenkanti 22 proc., trečiasis – Saulius Skvernelis, už kurį balsuosiantys pasisakė 18,4 proc. apklausos dalyvių.

„Visi kiti kandidatai daug mažiau surenka. Tik ketvirtas šį kartą jau nebe Arvydas Juozaitis, o Vytenis Povilas Andriukaitis, kandidatas nuo Socialdemokratų partijos. Jis jau kiek populiaresnis, bet nuo tos trijulės stipriai atsilieka, nekalbant apie kitus, mažiau žinomus, kandidatus“, – tvirtina V. Gaidys.

Jis pabrėžia – G. Nausėdos ir I. Šimonytės reitingai pakliūva į paklaidos ribas, todėl tikėtina, kad per rinkimus jie gali susikeisti vietomis: „Viską gali nulemti kiti veiksniai, tarkime, aktyvumas – kieno elektoratas aktyvesnis, tas ir laimės. Tarp tų, kurie tikrai ateis balsuoti (toks klausimas pas mus anketoje buvo), I. Šimonytė yra pirma. Ji buvo pirma ir vasario mėnesį, ir kovo mėnesį, tarp tų kurie tikrai ateis į rinkimus.“

Pagal tai, kaip kandidatams sekėsi rinkti parašus, V. Gaidys daro išvadą, kad būtent I. Šimonytės rinkėjai yra aktyvesni. Anot sociologo, I. Šimonytė pademonstravo, kad jos elektoratas technologiškai išprusęs ir labai aktyvus.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi