Lietuvoje

2012.08.29 15:03

Dariaus Kuolio „Lietuvos sąrašas“ Seimo rinkimuose nedalyvaus

Liepa Želnienė, 15min.lt2012.08.29 15:03

Liepos pradžioje įkurta nauja politinė partija „Lietuvos sąrašas“ nedalyvaus Seimo rinkimuose, trečiadienį pranešė jos vadovas Darius Kuolys.  

Liepos pradžioje įkurta nauja politinė partija „Lietuvos sąrašas“ nedalyvaus Seimo rinkimuose, trečiadienį pranešė jos vadovas Darius Kuolys.

„Mes steigdami savo savitą partiją sakėme, kad ji veiks savitais, netradiciniais būdais, ir tai yra mūsų strategija kol kas“, – aiškino, kodėl partija atsisako Seimo rinkimuose kelti savo kandidatų sąrašą ir vienmandatininkus, 15min.lt aiškino D. Kuolys.

Pasak jo, „Lietuvos sąrašas“ Seimo rinkimuose rems kai kuriuos kitų partijų keliamus kandidatus. D.Kuolys neatskleidė, kuriuos kandidatus partija rems, bet sakė, kad jų yra keliolika.

„Yra įvairių partijų žmonių, ne vienos partijos“, – pažymėjo D. Kuolys. Visus remiamus kandidatus partijos lyderis žada pristatyti ketvirtadienį rengiamoje spaudos konferencijoje.

D.Kuolys tik pažymėjo, kad remiami kandidatai atsirinkti ne pagal politinę ideologiją, o pagal „norą atkurti demokratinę Lietuvos Respubliką“.

Tiesa, kol kas neatmetama galimybė, kad kai kurie „Lietuvos sąrašo“ partijai priklausantys asmenys gali išsikelti savarankiškais kandidatais, jei „pritrūks tokių kandidatų, kuriuos būtų galima remti“ kituose sąrašuose, tačiau kol kas, D.Kuolio teigimu, to nepadarė nė vienas partietis.

Tuo tarpu pats D. Kuolys lieka prie pozicijos Seimo rinkimuose nedalyvauti.

„Aš tikrai nedalyvausiu“, – sakė jis.

Paklaustas, koks tikslas apskritai buvo kurti „Lietuvos sąrašo“ partiją, jei ji demokratinėse valstybėse priimtu rinkimų keliu valdžios nesiekia, D.Kuolys sakė, kad ši „savita partija sistemą keisti siekia savitais būdais“.

„Mes matome, kaip veikia dabartinė sistema. Dabartinė sistema prasilenkia su Konstitucijoje įtvirtinta demokratinės respublikos santvarka. Įveikti šitos anoniminių grupuočių jėga paremtos sistemos įprastais būdais jau nebeįmanoma. Dėl to mes ieškome kitų būdų“, – kalbėjo D. Kuolys.

„Lietuvos sąrašas“ parengė  Lietuvos darbų sąrašą, kuriam pritarti turėtų šios partijos remiami kitų partijų keliami kandidatai.  Jame kviečiama per dvejus metus, iki 2014-ųjų rudenį vyksiančių savivaldos rinkimų, paversti Seimą tikra Tautos atstovybe, suteikti Lietuvos visuomenei savivaldą, iš grupuočių įtakos išvaduoti ir demokratizuoti teisėtvarką.

Taip pat programoje numatyta tautos atstovus rinkti tik tiesiogiai dabar esančiose vienmandatėse apygardose, suteikti piliečiams teisę inicijuoti pirmalaikius savo apygardos atstovo rinkimus, prie visų Seimo komitetų sukurti visuomeniniais pagrindais veikiančias ekspertų tarybas.

Kad Lietuvos piliečiai taptų savo vietovės ir Tėvynės šeimininkais, kviečiama įtvirtinti piliečių teisę tiesiogiai rinkti seniūnus arba seniūnijų tarybas, savivaldybių tarybų narius – vienmandatėse apygardose.

Lietuvos darbų sąraše tarp kitų sprendimų taip pat numatyta esminė teismų sistemos pertvarka ir Valstybės saugumo departamento reforma.

Primename, kad anksčiau buvo kalbama apie tai, kad D.Kuolio sugalvotą Lietuvos sąrašą formuos politinė partija „Drąsos kelias“, tačiau D.Kuolys sąrašo pavadinimą patentavo ir „Drąsos keliui“ jo naudoti neleido.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt