Lietuvoje

2019.01.29 08:16

Vis daugiau lietuvių domisi galimybe grįžti į Lietuvą iš svetur: didžioji dalis – iš JK

Nemokamas konsultacijas grįžtantiems ar planuojantiems grįžti į Lietuvą teikiantys specialistai sako, kad beveik pusę užklausų sulaukia iš Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių. Paskutiniu metu vis dažniau teiraujamasi apie tai, kokie pokyčiai jų laukia po „Brexito“.

Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ pernai sulaukė daugiau kaip 2 tūkst. užklausų – tai yra 2 kartus daugiau nei ankstesniais metais. 40 proc. besikreipiančiųjų – iš Jungtinės Karalystės.

„Renkuosi Lietuvą“ koordinatorius Justinas Uba sako, kad paskutiniu metu sulaukiama vis daugiau klausimų, susijusių su „Brexitu“ ir tai, ko tikėtis Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems Lietuvos piliečiams šiai išstojus iš Bendrijos.

Dažniausiai informacijos centro specialistų klausiama, nuo ko pradėti, grįžus gyventi į Lietuvą, kokie reikalingi dokumentai norint įsidarbinti, gauti pašalpas ar sveikatos paslaugas, kaip pasirinkti mokyklas vaikams, taip pat teiraujamasi dėl sutuoktinių, kurie nėra Lietuvos piliečiai, integracijos šalyje.