Lietuvoje

2019.01.28 14:32

STT tiria Anykščių mero veiklą: įtariama, kad savivaldybėje imti kyšiai iš verslininkų

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.01.28 14:32

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Atliekant procesinius veiksmus, laikinai sulaikytas Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, teigiama STT pranešime žiniasklaidai. Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. 

Kaip LRT RADIJUI nurodė STT Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ramūnė Paukštienė, Anykščių rajono meras buvo sulaikytas dėl galimo kai kurių verslininkų protegavimo. Dėl to jam pareikšti įtarimai dėl galimos prekybos poveikiu.

„Šiuo metu sulaikytas tik vienas asmuo, bet pareigūnai atlieka baudžiamojo proceso neatidėliotinus veiksmus ir sulaikytųjų gali būti daugiau“, – komentavo R. Paukštienė.

Anot pašnekovės, pirmadienį buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose ir namuose, iš Anykščių rajono savivaldybės buvo paimti reikšmingi dokumentai, kurie padės atlikti ikiteisminį tyrimą.

Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui, rašoma STT pranešime.

Anykščių rajono vicemeras Sigutis Obelevičius LRT RADIJUI tvirtino, kad sulaikymas buvo netikėtas ir nėra aišku, su kokiais konkrečiais projektais galėtų būti susiję įtarimai: „Man tai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Kad ir su tuo verslu... iki šiol europiniai projektai buvo dar tokioje ramybės stadijoje. Praktiškai tik šiais metais dauguma tų darbų startuos. Net kažkaip neturiu mintyse jokio įtarimo, kad kažkas galėjo su kažkuo tartis.“

Anot vicemero, šiais metais turėtų būti pradėti gana daug projektų, susijusių su regionų plėtra. „Apie 13 gatvių bus tiesiamos seniūnijose. Šiemet turėtų būti vykdomi darbai, bet man kažkaip sunkoka būtų vertinti. Pats aštuonerius metus buvau meru ir niekada neteko kažkaip kištis į viešųjų pirkimų komisijos darbą“, – LRT RADIJUI sakė S. Obelevičius.

Vadovaujantis įstatymais, K. Tubis gali būti sulaikytas iki 48 valandų.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt