Lietuvoje

2018.12.21 17:11

Tiesa ar melas? G. Kirkilas apie LRT komisiją: mes nepritarėme net tos komisijos sukūrimui

Ketvirtadienio balsavimo dėl LRT veiklos tyrimo komisijos išvadų metu „socdarbiečiai“ neparėmė valstiečių ir žaliųjų ir užkirto kelią išvadų priėmimui. Išvadas palaikė tik Artūras Skardžius, o balsavime dalyvavęs Algirdas Butkevičius balsuodamas susilaikė. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas 15min tikino, kad toks balsavimas nėra kerštas dėl neteikiamos Andriaus Palionio kandidatūros į aplinkos ministro postą. Jis teigė, kad „socdarbiečiai“ niekada nepalaikė tyrimo ir net pasisakė prieš pačios tyrimo komisijos sudarymą. 15min patikrino, ar tai tiesa.

„Mes nepritarėme net tos komisijos sukūrimui. Jei tuomet konservatoriai nebūtų pritarę, tai LRT veiklos tyrimo komisijos net ir nebūtų buvę. Mūsų patirtis sakė, kad net ir tiriant finansinius visuomeninio transliuotojo dalykus neišvengiamai įsikišama į žurnalistų veiklą“, – aiškino G. Kirkilas.

Sausio 12 d. balsavime Seime dėl LRT veiklos tyrimo komisijos sudarymo „už“ balsavo 5 LSDDP frakcijos nariai – Andrius Palionis, Rimantas Sinkevičius, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė ir Irena Šiaulienė.

Balsavimo pagal frakcijas rezultatus galite pamatyti čia.

„Socdarbiečiai“ dalyvavo ir lapkričio 6 d. vykusiame pirmajame balsavime dėl komisijos išvadų tvirtinimo.

„Už“ balsavo 4 „„socdarbiečiai““ – Juozas Bernatonis, Rimantas Sinkevičius, Artūras Skardžius ir Irena Šiaulienė.

Balsavimo pagal frakcijas rezultatus galite pamatyti čia.

Penktadienį susisiekti su G. Kirkilu ir dar kartą perklausti jo pozicijos nepavyko.

15min vertinimu, G. Kirkilo teiginys, kad „socdarbiečiai“ niekada nepalaikė tyrimo ir net pasisakė prieš pačios tyrimo komisijos sudarymą, yra netiesa. G. Kirkilas pats nedalyvavo balsavimuose ir išties niekada nereiškė pritarimo LRT tyrimo komisijos sudarymui ar jos veiklai, tačiau jo frakcijoje iki pat paskutinio balsavimo buvo žmonių, reiškiančių palaikymą komisijos veiklai ir jos išvadoms.