Lietuvoje

2018.12.21 14:19

Byloje dėl galimo šnipinėjimo – dar mažiausiai penki A. Paleckio bendražygiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.21 14:19

LRT TELEVIZIJOS laidos „Panorama“ duomenimis, šnipinėjimo byloje įtarimai pareikšti mažiausiai 6 Algirdo Paleckio bendražygiams. Vienas jų – A. Paleckio įkurto „Socialistinio liaudies fronto“ lyderis, minimas ir „MG Baltic“ byloje. Tuo metu dar vakar iš areštinės paleistam buvusiam „Jedinstvo“ lyderiui Valerijui Ivanovui įtarimai šnipinėjus nepareikšti.

Iš areštinės paleistas Valerijus Ivanovas sako pareigūnų vizitas jam buvo netikėtas. Tačiau buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis labiau stebisi, ko saugumas taip ilgai laukė, nes teismo leidimas kratai išduotas dar gruodžio pradžioje. Motyvas – įtariant jį šnipinėjus.

Pasikvietęs į namus, už žuvusiųjų per Sausio 13-ąją šmeižimą metus kalėjęs V. Ivanovas sako, kad šįkart teisėsaugą galbūt sudomino jo kartais renkama vieša informacija apie įvykius Lietuvoje, kurią jis vėliau esą siunčia draugams į Rusija, tarp jų ir Valstybės dūmos deputatams.

„Aš naudojuosi tik vieša informacija – „Delfi“, BNS, televizija. Aš sugebu informaciją apdorot“, – kalbėjo V. Ivanovas.

Anot V. Ivanovo, pareigūnai rado tik ginklą – neveikiantį draugo kariškio kadaise dovanotą dujinį revolverį. Dėl jo greičiausiai ir buvo sulaikytas, o paleidžiant iš areštinės pateikti įtarimai tik dėl neregistruoto ginklo laikymo.

Jis stebisi, kodėl siejamas su Algirdo Paleckio galimo šnipinėjimo byla. Esą jie nebendravo, tik per Pergalės dieną Antakalnio kapinėse įteikė jam savo knygą.

„Panoramos“ gautais duomenimis, byloje be dar spalį sulaikyto A. Paleckio įtarimai pareikšti mažiausiai 5 jo bendražygiams, keli paskutiniuose rinkimuose taip pat nesėkmingai bandė patekti į Seimą. 

Įtarimai pareikšti Artūrui Šidlauskui, 2016 m. į Seimą bandžiusiam patekti su Lietuvos liaudies partija. Tarp bylos dalyvių galbūt yra ir Lietuvos rusų sąjungos narys, dar 2 veikėjai yra talkinę A. Paleckiui paskutiniuose rinkimuose į Seimą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pastebi, kad tyrimas tik pradedamas, o įtariamųjų gali daugėti.

Plačiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt