Lietuvoje

2018.11.02 17:52

Žurnalistai skundžia teismui vyriausybės atsisakymą pateikti pasitarimo įrašą

LRT.lt 2018.11.02 17:52

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir kelių redakcijų žurnalistai, kuriems oficialaus vyriausybės pasitarimo medžiagą atsisakė pateikti kanceliarija, kreipėsi į administracinį teismą prašydami apginti jų teisę į informaciją ir reikalaudami įpareigoti pateikti oficialų vyriausybės pasitarimo įrašą, įpareigojant jį atkurti, jei jis buvo sunaikintas.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui lapkričio 2 dieną pateiktas kolektyvinis Lietuvos žurnalistų sąjungos, portalo 15min.lt žurnalistų Šarūno Černiausko, Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo, naujienų agentūros BNS Lietuvos naujienų skyriaus vyr. redaktorės Jūratės Damulytės-Semėnienės, su DELFI ir LRT bendradarbiaujančios Vilmos Danauskienės, LRT ir „Laisvės TV“ laidų vedėjos Ritos Miliūtės skundas.

„Jis įteiktas paskutinę galimą apskundimo teismui dieną, nes žurnalistų bendruomenė iki paskutinio momento tikėjosi, jog vyriausybės kanceliarija visgi įvykdys įstatymuose numatytą pareigą suteikti žurnalistams būtiną informaciją apie oficialiame vyriausybės pasitarime priimtą sprendimą.

Kaip žinia, minėto pasitarimo metu buvo sprendžiamas klausimas dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo, kuriuo buvo siūloma, kad žurnalistai galėtų gauti Registrų centro duomenis neatlygintinai. Tačiau dėl neaiškių priežasčių dalis Susisiekimo ministerijos siūlymų buvo atmesti, dalis – grąžinti tobulinti“, – rašoma Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešime.

Žurnalistai prašo pateikti spalio 3 dienos vyriausybės pasitarimo įrašą. Pasitarime svarstytas klausimas dėl informacijos teikimo iš Registrų centro žiniasklaidai.