Lietuvoje

2018.10.24 14:43

Per audrą pajūryje dalis liko be elektros, virto medžiai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2018.10.24 14:43

Audra pajūryje kol kas didelės žalos nepadarė. Sinoptikai sako, kad stipresnis vėjas pajūryje popiet ims rimti. Tačiau darbo tarnybos turėjo, nes virto medžiai, be elektros liko dalis vartotojų. Dėl stipraus vėjo uoste lig šiol ribojama laivyba, nuo antradienio į Smiltynę nekelia senasis keltas.

Audra pajūryje kol kas didelės žalos nepadarė. Sinoptikai sako, kad stipresnis vėjas pajūryje popiet ima rimti. Tačiau darbo tarnybos turėjo, nes virto medžiai, be elektros liko dalis vartotojų. Dėl stipraus vėjo uoste lig šiol ribojama laivyba, nuo antradienio į Smiltynę nekelia senasis keltas.

Daugiau kaip 20 m. keltą vairuojantis kapitonas Vytautas Brazauskas sako, kad ši audra, palyginti su uraganu Anatolijumi, nėra didelė, tačiau plukdyti keleivius pučiant stipriam vėjui, kurio gūsiai siekia iki 28 m/s – sudėtinga. Tenka dirbti didesnėmis apsukomis. Senajai perkėlai nutraukus darbą, visas krūvis teko Naujajai perkėlai.

Dėl stipraus vėjo keltai dirba ne pagal grafiką, tačiau laukiama, kol laivas užsipildys automobiliais, nes pučiant stipriam vėjui pilnas keltas stabilesnis.

Asociatyvinė BNS nuotr.

Daugiausia iškvietimų dėl audros sulaukta Klaipėdoje, Palangoje, Neringoje, Klaipėdos rajone. Tačiau šįkart be elektros vėjas paliko tik pavienius vartotojus.

Iki vidurdienio Klaipėdos apskrityje ugniagesiai gelbėtojai šalinti audros padarinių vyko 15 kartų – daugiausia teko šalinti ant kelių užvirtusius medžius.

Klaipėdoje vienas vėtros išverstas medis aplamdė automobilį, Palangos centre buvo nutraukti elektros laidai. Duomenų apie nukentėjusius žmones nėra.

Senosios smiltynės perkėlos keltai neplaukia nuo antradienio. Uosto tarnybų duomenimis, vėjo greitis gūsiuose ryte vis dar siekė 27 m/s.

 „Kapitonas priėmė sprendimą, kad neplauks iš Senosios perkėlos į Smiltynę, nes oro sąlygos tik prastėja, vėjas dar labiau stiprėja, tą rodo ir prognozės. Apie 9–12 val. jis gali sustiprėti ir iki 26 m/s, vietomis ir dar stipriau. Prisideda ir kylantis vandens lygis, kol kas dar matuojama, kiek jis pakilęs šiuo metu.

Yra ir stipri srovė, einanti nuo uosto vartų, tad mes priėmėme sprendimą nerizikuoti nei įgulos, nei keleivių saugumu, reisų neatnaujinome. Pabrėžtina, kad Naujoji perkėla dirba“, – trečiadienio rytą LRT TELEVIZIJAI sakė AB „Smiltynės perkėla“ atstovas Jevgenijus Bardauskas.

Ugniagesiai įspėja saugotis

Ugniagesiai gelbėtojai prašo, kad gyventojai būtų atsargūs, ir primena, kad pučiant stipriam vėjui reikėtų nestovėti po aukštais medžiais, nestatyti po jais automobilių, nestovėti po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų. Gyventojai įspėjami neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų.

Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose rekomenduojama turėti žibintuvėlį, mobilųjį telefoną su atsargine baterija, radijo imtuvą, atsarginių elementų, žvakių.

Nerekomenduojama gyvenamosios vietos palikti be ypatingos priežasties. Išvykstant reikėtų išjungti elektrą, užsukti dujų, vandens sklendes, uždaryti langus.

Gyventojai apie pavojingą vėją prašomi įspėti kaimynus, pasirūpinti neįgalių ir senų žmonių saugumu. Kilus pavojui – skambinti telefonu 112.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt