Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.29 23:47

Tėvai vis dar pasigenda vietų, kur vasarą užimti mokyklinio amžiaus vaikus

Vasarą tėvams tenka sukti galvą, kaip darbus suderinti su vaikų atostogomis. Tėvai mano, kad veiklos, kaip užimti vaikus, vis dar trūksta, arba ji brangiai kainuoja. Švietimo ir mokslo ministerija sako, kad situacija gerėja.

Ramunė 11 metų sūnų augina viena, vasarą turi dirbti ir atostogų kartu leisti negali. Iš antros stovyklos grįžusį sūnų vis tiek tenka palikti namuose vieną. Tad Ramunei teko susirasti tokį darbą, kuriame darbo valandomis leidžiama bent trumpam grįžti namo.

„Ryte visada laukiu kol jisai atsibus, kad galėčiau nors pamaitinti. nes dienos metu galimybė normaliai pavalgyti jam nedidelė, nes, kaip ir visi vaikai, prisivalgo traškučių visokiausių, tai nors pusryčius jam padarau ir tada išvykstu į darbą“, – pasakojo Ramunė.

Tėvų forumo atstovas sakė, kad pasirinkimų, kur mokyklinio amžiaus vaikai gali leisti vasarą, yra, tačiau viskas priklauso nuo finansų.

„Pirmiausia tėvams rūpi vaikų ugdymas, kad vaikai ne šiaip sau stumtų laiką prie ekrano kurio nors – mobilaus ar televizoriaus, bet kad užsiimtų kuria nors veikla. Tos veiklos, jeigu kalbame apie vaikų stovyklas, tai jos kainuoja. Labai jau prabanga išleisti į dvi stovyklas vaiką, net ne kiekvienas tėvas išleidžia į vieną stovyklą“, – kalbėjo Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, nepilnamečiams vasarą duris atveria daugelis įstaigų, kuriose laiką galima leisti už tai nemokant, tačiau apie tokias vietas žino nedaugelis.

Psichologė Milda Karklytė-Palevičienė aiškina, kad neretai tėvai, išleisdami vaikus į stovyklą, mano taip kompensuojantys laiką, kurį praleido ne su savo atžala. Jos nuomone, turėtų būti priešingai – vaikui grįžus, reikėtų skirti daugiau dėmesio, o ne palikti su išmaniuoju įrenginiu rankoje, ypač daugiau nei dviem valandoms.

Mama Ramunė  sūnaus laiką prie telefono ar kompiuterio sako ribojanti, tačiau tai padaryti nelengva. Jeigu atsirastų daugiau nebrangių stovyklų, ribojimų esą nebereikėtų.

Plačiau apie tai – Beatričės Bankauskaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi