Lietuvoje

2018.07.13 15:21

Teismas: savo šeimą išžudęs E. Anupraitis bus priverstinai gydomas

LRT.lt 2018.07.13 15:21

Kauno apygardos teisme paskelbta nutartis byloje, kurioje nagrinėtos keturių asmenų nužudymo ir vieno asmens sunkaus sveikatos sutrikdymo 2017 m. kovą aplinkybės, kuomet 27 m. apsaugos darbuotojas Egidijus Anupraitis Kauno rajone iš savigynai išduoto ir teisėtai turimo šaunamojo ginklo tyčia nušovė savo artimus giminaičius – močiutę, mamą, tėvą ir dėdę, ir sunkiai sutrikdė senelio sveikatą, rašoma teismo pranešime žiniasklaidai.

Teismas nustatė, kad vykdant nusikaltimą akivaizdaus motyvo nebuvimo, o vyras iš ginklo iššovė 21–24 kartus, tai reiškia, kad jis turėjo rankiniu būdu ne kartą papildyti ginklo dėtuvę. Tyrimo metu suabejota E. Anupraičio psichikos būkle. Dar ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad įtariamasis šaudymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų, jam skirtas priverstinis gydymas – stacionarus stebėjimas specializuotoje psichikos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis. Visi bylos duomenys ir ekspertizių aktai patvirtino išvadą, kad vyras lėtiniu psichikos sutrikimu serga ir šiuo metu.

Išnagrinėjusi bylą, teisėjų kolegija padarė neginčijamą išvadą, kad ne koks kitas asmuo, o būtent E. Anupraitis savo namuose Kauno rajone dėl nenustatytų priežasčių iš jam savigynai išduoto ir teisėtai turimo šaunamojo ginklo tyčia nužudė savo artimus giminaičius.

Anot teismo, įvertinus tai, kad vyro atlikti veiksmai itin pavojingi, smurtiniai, jų metu buvo panaudotas ginklas, nužudyti 4 asmenys, o vienas sunkiai sužalotas, o E. Anupraičio laikomas socialiai ypač pavojingu, jam taikytinos griežčiausios medicininio poveikio priemonės – stacionarus stebėjimas specializuotoje psichikos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis.

Teismas pripažino esant įrodyta, kad E. Anupraitis, būdamas nepakaltinamas, padarė minėtas nusikalstamas veikas ir skyrė jam stacionarinį stebėjimą griežto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje – VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

Ši nutartis per 20 dienų nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.