Lietuvoje

2018.06.20 21:57

Ant vyriausybės stalo – naujas planas iš sostinės centro iškelti Lukiškių kalėjimą

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.20 21:57

Ant vyriausybės stalo – naujas planas iš sostinės centro iškelti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą. Suskaičiuota, kad jo gyventojai laisvai tilptų kitose įkalinimo įstaigose. Tereikia suremontuoti ar rekonstruoti keletą pastatų. Paramą tam jau pažadėjo Norvegija.

Idėjos, kaip ir kur iškelti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą iš Vilniaus centro, ore sklando jau daugiau nei dešimtmetį. Prieš 6 metus paskelbtas konkursas žlugo. Atsisakyta ir viešosios ir privačiosios partnerystės būdu statyti naują kompleksą Liepkalnyje, kuriame būtų visos Vilniaus įkalinimo įstaigos.

„Mes turėjome alternatyvą – [...] už 250 mln. eurų padaryti viešo ir privataus sektoriaus „bendradarbiavimą“ ir iškelti įstaigą, tai dabar teisingumo ministras pasiūlė realius sprendimus. Jo projektas turėtų būti įgyvendintas per 3–4 metus“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Dabar ant premjero stalo – naujas projektas: dalį kalinčiųjų Lukiškėse perkelti į Pravieniškių kalėjimą, kitus, kartu su tardymo izoliatoriumi, įkurdinti Vilniaus antrųjų pataisos namų teritorijoje. Kažkiek tektų perkelti ir į kitas įstaigas. Esamų pastatų remontui ar rekonstrukcijai esą reikėtų 15 mln. eurų, šios lėšos būtų skirtos iš Norvegijos finansinės programos. 

„Kelsim Lukiškes kartu su Sniego gatve. Ten 2 ha teritorija, yra tik 20 žmonių – 100 kv. m pusiaukelės namai. Iš esmės tie žmonės tik nakvoja. Juos perkelsim į kitą vietą“, – pasakojo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Buvęs pareigūnų kalėjimas Sniego gatvėje, Naujininkuose, tuščias jau nuo pernai. Tačiau čia beveik porą metų veikiančių pusiaukelės namų taip lengvai iškelti gali ir nepavykti. LRT žiniomis, už Norvegijos lėšas remontuoti pusiaukelės namai, pagal įsipareigojimus, šioje vietoje veikti turi dar bent 3 metus.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05