Lietuvoje

2013.07.12 12:24

Pareigūnai didesnių algų jau šiemet iš premjero neišprašė

Liepa Želnienė, 15min.lt, LRT.lt2013.07.12 12:24

Penktadienį ryte su premjeru susitikę pareigūnai neišprašė premjero Algirdo Butkevičiaus policininkų, pasieniečių ir kitų pareigūnų algas didinti jau šiemet. Pasak premjero, papildomai pareigūnų algoms skirti 100 mln. litų įmanoma tik kitąmet.

Penktadienį ryte su premjeru susitikę pareigūnai neišprašė premjero Algirdo Butkevičiaus policininkų, pasieniečių ir kitų pareigūnų algas didinti jau šiemet. Pasak premjero, papildomai pareigūnų algoms skirti 100 mln. litų įmanoma tik kitąmet.

Dėl to jis ketina tartis su valdančiosios koalicijos politine taryba.

„Visos suinteresuotos pusės turi kalbėtis ne gatvėje, bet prie stalo – džiaugiuosi, kad pavyko rasti sutarimą. Krizės laikotarpiu ankstesnė Vyriausybė nuo 2008-ųjų tarnyboms sumažino finansavimą 400 mln. litų. Dėl to ne tik suprastėjo statutinių pareigūnų sąlygos, sumažėjo darbo užmokestis, kai kur atlikti savo funkcijas pareigūnai tiesiog nebegali. Suprantame, kokia sudėtinga yra situacija.

Visų problemų šiemet išspręsti nepavyks, nes biudžete tam šiemet nėra lėšų. Tačiau profesinės sąjungos sutinka, kad atlyginimų didinimo klausimas būtų pradėtas spręsti jau nuo 2014-ųjų metų, o finansavimas išdėstytas per tam tikrą laikotarpį“, – Vyriausybės kanceliarija cituoja Ministrą Pirmininką.

Anot jo, su pareigūnais kalbama tik apie finansavimo didinimą kitąmet. Šiemet jokių papildomų lėšų nebus ieškoma.

Nacionalinių pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banelis teigė, kad šis žingsnis iš dalies tenkina, tačiau vis dar tikisi, kad bus rasta papildomų lėšų ir šiemet. Jo teigimu, protesto akcijos dėl premjero pažadų kol kas neatšaukiamos.

V. Banelio skaičiavimu, kitąmet skyrus papildomus 100 mln. litų, pareigūnų algos padidėtų vidutiniškai 150 litų.

„Trumpalaikiame laikotarpyje ši suma tenkina“, – sakė jis.

Tiesa, V. Banelis tikisi, kad vėliau pareigūnai sulauks dar didesnio dėmesio. Jis skaičiuoja, kad per krizę finansavimas sumažėjo 400 mln. litų.

„Pirmiausia sieksime padidinti atlyginimus pirminės grandies pareigūnams, kurie uždirba mažiausiai. Atlyginimų didėjimo galima tikėtis nuo 2014-ųjų pradžios, tačiau palaipsniui išdėstant per sutartą laikotarpį“, – sako premjeras.

Šią savaitę pasieniečiai pora dienų vykdė vadinamąją itališką protesto akciją, kai visi valstybės sieną kertantys žmonės ir transporto priemonės buvo tikrinami itin kruopščiai. Praėjusią savaitę pareigūnai Vilniaus oro uosto prieigose, taip siekdami atkreipti į Lietuvą atskridusių Europos Komisijos narių dėmesį.

Populiariausi

aurelijus veryga

Lietuvoje

2020.09.25 13:47

Veryga apie kilusią COVID-19 riziką Nausėdai: net ir užsikrėtus galima dirbti nuotoliniu būdu prezidentūra merui: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų, atnaujinta 16.23

5