Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.31 17:37

Tęsiasi popiežiaus vizito savanorių registracija: organizatoriai ragina suskubti

Tęsiantis popiežiaus Pranciškaus vizito savanorių registracijai, organizatoriai ragina suskubti. „Šiuo metu turime tikrai daug užsiregistravusių savanorių, tad tie, kas nori dalyvauti, turėtų suskubti. Esame paskelbę, kad savanorių registracija bus atidaryta iki rugpjūčio 1 d., tačiau dėl didelio savanorių registracijų kiekio, gali tekti ją uždaryti anksčiau", – informuoja organizacinio komiteto atstovė Toma Bružaitė.

„Vienintelis apribojimas savanoriams – savanorystės metu jiems turi būti suėję 16 metų. Žinoma, tai nebus muzikos festivalis, bet pažadame išskirtinę patirtį – tikrai bus, ką prisiminti ir vaikams papasakoti“, – organizatorių vardu sakė T. Bružaitė. Organizatoriai stengsis, kad savanoriai galėtų pamatyti popiežių ne vien ekrane, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

Tačiau kol kas sunku pasakyti, kokių privilegijų turės renginio savanoriai. „Kaip Dievas duos“, – pašmaikštavo organizacinio komiteto atstovė Kamilė Janulytė.

„Savanorio registracijos anketą užpildę ir pakviesti savanoriauti žmonės turės galimybę ne tik dalyvauti istoriniame įvykyje, bet patys prisidėti priimant Lietuvoje šį garbingą ir kartu labai paprastą svečią. Popiežius Pranciškus garsėja savo netikėtais poelgiais, dažnai didelį dėmesį skirdamas būtent tiems, kurie patarnauja kitiems ir kasdienybėje, ir įvairių renginių metu“, – sakė T. Bružaitė.

Savanorių pagalbos prireiks ne tik paties vizito dienomis, bet ir savaitę iki renginio bei keletą dienų po jo. Savanoriai padės įrengti susitikimų su popiežiumi vietas ir paruošti kelius, kuriais Vilniuje ir Kaune važiuos Pranciškus, kad visi norintys galėtų kuo patogiau su juo pasimatyti.

Vizito metu savanoriai budės popiežiaus kelyje, teiks informaciją apie renginius, nukreips žmones į sektorius ir pan. Savanoriai darbuosis liturgijos, logistikos, tvarkos ir srautų valdymo, informacijos palapinių komandose.

Po renginio savanoriai padės sutvarkyti renginių vietas: patraukti ir išardyti susitikimo vietų ir kelių atitvarus bei ženklus, surinkti šiukšles, sudėti į vietas naudotus daiktus ir t. t.

„Šiuo metu ruošiamės visų atvykstančiųjų registracijai, priimti didelį kiekį žmonių. Registracija bus atidaryta nuo rugpjūčio pradžios, bet žmonės jau šiandien savo parapijose gali kreiptis į kunigus, klebonus, burtis į grupes, o tada jau klebonai juos oficialiai užregistruos“, – aiškina K. Janulytė.

Popiežius Pranciškus atvyksta į Lietuvą 2018 m. rugsėjo 22–23 d. Šeštadienį, rugsėjo 22 d., jis lankysis Vilniuje, kur Katedros aikštėje vyks susitikimas su jaunimu, numatomi ir kiti renginiai. Sekmadienį, rugsėjo 23 d., popiežius aukos šventąsias Mišias Kaune, Santakoje. Vėliau popiežius vyks į Latviją ir Estiją.

Kaip tapti savanoriu? Savanorio anketą galima rasti svetainėje popieziausvizitas.lt. Anketą galima užpildyti iki rugpjūčio 1 d. Jei norinčių savanoriauti bus daugiau nei savanorystės vietų, pirmenybė bus teikiama anksčiau užsiregistravusiems.

Daugiau apie tai – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi