Lietuvoje

2018.05.07 19:43

Aptarė žiniasklaidos padėtį Lietuvoje: laikraštis susiduria su daugybe problemų

Lietuvoje pirmadienį švenčiama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kalbėdama apie žiniasklaidos padėtį, LRT RADIJO laidos „Pin kodas“ vedėja Jurgita Čeponytė teigia, kad nors žiniasklaidos verslas yra pelningas ir žiniasklaidos priemonių pajamos kartais skaičiuojamos net milijonais ar milijardais, tačiau Lietuvoje padėtis yra kur kas niūresnė.

„Yra vos išgyvenančių žiniasklaidos priemonių, bet yra ir tokių, kurioms galima ir pavydėti. (...) Didžiausios žiniasklaidos pajamos yra iš reklamos. Kiek jos nusigriebi tos grietinėlės iš reklamdavių, taip gerai ir gyvensi. Pagrindinis nugalėtojas jau kelerius metus yra „Alphabet“. Pernai uždirbo 60 mlrd. dolerių vien iš reklamos“, – pasakoja J. Čeponytė.

Tiesa, kalbant apie įtaką žiniasklaidai, pašnekovė išskiria „Facebook“.

„Facebook“ daugiau nei 11 mlrd. dolerių pajamų iš reklamos. Didžiausias laimėtojas dėl to, nes žmonės pradėjo žiūrėti ir skaityti naujienas mobiliuosiuose įrenginiuose. Tai pajutusi „Facebook“ suprato, kad per tai galima pritraukti labai daug reklamos pinigų, 63 proc. išaugo pajamos iš reklamos“, – teigia laidos pašnekovė.

Nors didžiosios kompanijos tiesiog maudosi piniguose, tačiau Lietuvoje, ypač regionuose, padėtis prastesnė.

„Laikraštis nemirė, bet susiduria su daugybe problemų. Lietuvoje regioninė žiniasklaida skaičiuoja kiekvieną centą, galvoja, kaip čia išgyventi, kai turi 1–2 rašančius žurnalistus. Didžiąją dalį laikraščio užimą skelbimai, savivaldybės informacija, nes nėra daugiau už ką gyventi“, – padėtį apibendrina J. Čeponytė.

Daugiau – įraše.